» Güncel  » Haberler

  

49. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Belediyemiz Kültür Salonunda etkinlik düzenlendi.
 

Etkinliğe Kaymakam Yasin ORTAKÇI, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, Belediye Başkanı Nurullah SAVAŞ, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlamını belirten konuşmayı kütüphaneci Ramazan TOPCAN yaptı. TOPCAN konuşmasında, \"Mart ayının son haftasını Kütüphane Haftası olarak kutluyoruz. Hafta boyunca kütüphanenin genel hizmet akışı içinde; kitapların önemi, kütüphanelerin geliştirilmesi, kütüphane kullanımı ve benzeri konularda okuyucularımıza rehberlik etmeye devam edeceğiz. Halkın bilincinin mayalandığı yerler olarak kabul edilen Halk Kütüphaneleri, en basit ifadeyle içindeki kitap ve diğer materyallerden herkesin ücretsiz faydalandığı halkın üniversiteleridir. Ne yazık ki hak ettiği yere bir türlü ulaşabilmiş değildir.Günümüzün en yalnız, en buruk, en üzgün mekanlarıdır kütüphaneler. Ancak genel çizgiler itibariyle toplumun eğitim, kültür, bilgi ve boş zaman kavramlarına olan ilgisini korumaktır\" dedi.

Kutlama etkinliğinde öğrenciler tarafından günün anlamıyla ilgili şiirler okundu. Ardından öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüller verildi. Hafta nedeniyleBelediye Kültür Salonunda kitap sergisi de açıldı. Haber Tarihi: 28.03.2013

Haberlerİlçemiz Atatürk Caddesindeki aydınlatma direklerine asılan bayraklarla cadde daha güzel bir görünüme kavuştu.

...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

...

SEL-TAŞ A.Ş. İHALE DUYURUSU

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti""""nin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediyemizin Programa Aldığı Mahallelerde Asfalt Çalışmaları Ara Vermeden Sürüyor.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

Belediyemiz Zabıta Ekipleri Pazarcı Esnafını Denetledi

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ? I Y.İ.B.O ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ.

...

17 Mahalle ve Köyü birbirine bağlayan Şehir geçişi (eski Uşak yolu) nihayet açıldı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Yeni öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ? ı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali KANYILMAZ ve öğrencileri ziyaret etti.

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ"" ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 91. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 18. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 2. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

...