» Güncel  » Haberler

  

SELENDİ BELEDİYESİ ÇALIŞMA SEZONUNU AÇTI.
 

    Belediyemiz 2013 yılı yatırım programında yer alan yatırımların hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı. Çalışmaların başlaması nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ yaptığı açıklamada; 

1.İlçemizin Atatürk Caddesi Kültür ve Sevgi yolu ihalesi yapıldı. Yer teslimi ile birlikte yapım çalışmalarına başlanıldı. 735.000.00 TL ihale bedelli caddenin alt yapı, üst yapı, kaldırım, tretuvar ve aydınlatılması işinin ihale süreci 120 gün olup, en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacaktır. 

2.İlçemiz Karşıova Mahallesi bölünmüş yolun Kemal Davulcu Caddesine bağlayan Cumhuriyet İlköğretim Okulu önündeki 10 metre genişliğindeki imar yolunun kilit parke taşı döşemesi işine başlandı. 

3.Yine çalışmaların kapsamında Şerefiye Mahallesi Yeni Müftülük sitesi önündeki 10 metre genişliğindeki 300 metre uzunluğundaki caddenin kilit parke döşeme işlemlerinin yapılması için  yolun söküm işlemlerine başlandı. 

4.Belediyemizin Nisan Ayı olağan toplantısında oy birliği ile alınan kararı gereği Manisa Belediyesi ile ortak proje ve hizmet yapımı kapsamında İlçemizin Mehmet Akif ERSOY Caddesi, Atatürk Caddesinin devamı, Akar Sokak, Şehit Astb. Kamil YILMAZ caddesi ve Adnan Menderes Caddesi ile Adnan menderes Meydanının kilit parke döşenmesi kaldırım yapımı ve aydınlatılması çalışmaları için proje yapılmış,protokol imzalanarak, İhale aşamasına gelinmiştir. İhale yapılmasına müteakip yer teslimi ile birlikte yapımına başlanacaktır. 

5.Kilit parke ile döşenen ancak zamanla deforme olan cadde ve sokaklar yenidentanzim edilecektir. Bu kapsamda 40.000.00 m2 kilit parke döşemesi planlanmıştır. 

6.Bu projelerin yanında 2013 yılı çalışma döneminde her mahalleye en az bir park projesi kapsamında 14 adet çocuk oyun grubunun ihalesi yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde çocuk oyun gruplarının parklara montajına başlanılacaktır. 

7.İlçemiz Şehir stadının çimleri özelliğini kaybettiğinden yeni çim ekimi için çalışmalara başlanılmıştır. Ayrıca Sosyal tesislerin bakım ve onarımı yapılarak yeni sezona hazır hale getirilecektir. 

8.Yabani otla mücadele amacı ile kaldırımlar,cadde ve sokaklarda bulunan boşluklardaki otların ilaçlaması yapıldı. 

9.Okul öğrencilerine yönelik kültür hizmeti kapsamında ?Her öğrenci Canakkale? yi görmeli? projesinin başlatılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yazışmalar yapıldı. 400 öğrencinin Çanakkale gezisi için araçlar temin edildi.İlk kafile 19 Nisan 2013 Cuma akşamı yola çıkarak cumartesi günü rehber eşliğinde Çanakkale gezisini tamamlayarak Pazar günü ilçeye dönüş yapılacaktır.Gezi 400 öğrencinin tamamının Canakkale? yi görmelerine müteakip tamamlanacaktır. 

10.Şehir içme suyu mevcut kuyuların dışındı yeni 2 adet kuyu açma çalışmaları için jeoloji mühendisleri tarafından etüt çalışmalarına başlanılmıştır. Kuyuların açılmasına müteakip köşk mevkiinde bulunan keson kuyu terk edilecektir. 

11.İlçemizin yağmur suyu alt yapısı İller Bankası Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilmiş yer teslimine müteakip çalışmalara başlanacaktır. 

12.Hizmet binasında tadilat çalışmalarına başlanıldı. Hizmet binasında görev yapan personelin daha iyi ortamda çalışabilmeleri için odalarda düzenleme çalışmaları yapılmaktadır.

 Planlanan projelerin hayata geçirilmesi ile ilçenin çehresi değişecektir. Yapılan ve bundan sonra yapılacak yatırımlara şimdiden İlçemize ve İlçe halkına hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

 Haber Tarihi: 12.04.2013

HaberlerSalihli Sel-Der Yönetimi Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ"" ı Makamında Ziyaret Etti

...

MAYIS 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ?IN REGAİB KANDİLİ MESAJI

...

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ" ı makamında ziyaret etti.

...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Sayın Sümer Oral, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde MHP?den belediye başkalığını kazanan ilçelere ziyaretlerini sürdürüyor.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

İlçemizde 23 Nisan coşkuyla kutlandı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

...

Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye hoparlöründen şiir okumaya devam ediyor.

...

Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye hoparlöründen şiir okumaya devam ediyor.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ Kermes Açılışına katıldı.

...

Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye hoparlöründen şiir okumaya devam ediyor.

...

Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye hoparlöründen şiir okuyarak kutlamaya başladı.

...

Salihli Özel Can Hastanesi yetkilileri Belediye Başkanımızı makamında ziyaret etti

...

Kula İş Bankası Müdürü Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ" ı makamında ziyaret etti.

...