» Güncel  » Haberler

  

SELENDİ BELEDİYESİ ÇALIŞMA SEZONUNU AÇTI.
 

    Belediyemiz 2013 yılı yatırım programında yer alan yatırımların hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı. Çalışmaların başlaması nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ yaptığı açıklamada; 

1.İlçemizin Atatürk Caddesi Kültür ve Sevgi yolu ihalesi yapıldı. Yer teslimi ile birlikte yapım çalışmalarına başlanıldı. 735.000.00 TL ihale bedelli caddenin alt yapı, üst yapı, kaldırım, tretuvar ve aydınlatılması işinin ihale süreci 120 gün olup, en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacaktır. 

2.İlçemiz Karşıova Mahallesi bölünmüş yolun Kemal Davulcu Caddesine bağlayan Cumhuriyet İlköğretim Okulu önündeki 10 metre genişliğindeki imar yolunun kilit parke taşı döşemesi işine başlandı. 

3.Yine çalışmaların kapsamında Şerefiye Mahallesi Yeni Müftülük sitesi önündeki 10 metre genişliğindeki 300 metre uzunluğundaki caddenin kilit parke döşeme işlemlerinin yapılması için  yolun söküm işlemlerine başlandı. 

4.Belediyemizin Nisan Ayı olağan toplantısında oy birliği ile alınan kararı gereği Manisa Belediyesi ile ortak proje ve hizmet yapımı kapsamında İlçemizin Mehmet Akif ERSOY Caddesi, Atatürk Caddesinin devamı, Akar Sokak, Şehit Astb. Kamil YILMAZ caddesi ve Adnan Menderes Caddesi ile Adnan menderes Meydanının kilit parke döşenmesi kaldırım yapımı ve aydınlatılması çalışmaları için proje yapılmış,protokol imzalanarak, İhale aşamasına gelinmiştir. İhale yapılmasına müteakip yer teslimi ile birlikte yapımına başlanacaktır. 

5.Kilit parke ile döşenen ancak zamanla deforme olan cadde ve sokaklar yenidentanzim edilecektir. Bu kapsamda 40.000.00 m2 kilit parke döşemesi planlanmıştır. 

6.Bu projelerin yanında 2013 yılı çalışma döneminde her mahalleye en az bir park projesi kapsamında 14 adet çocuk oyun grubunun ihalesi yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde çocuk oyun gruplarının parklara montajına başlanılacaktır. 

7.İlçemiz Şehir stadının çimleri özelliğini kaybettiğinden yeni çim ekimi için çalışmalara başlanılmıştır. Ayrıca Sosyal tesislerin bakım ve onarımı yapılarak yeni sezona hazır hale getirilecektir. 

8.Yabani otla mücadele amacı ile kaldırımlar,cadde ve sokaklarda bulunan boşluklardaki otların ilaçlaması yapıldı. 

9.Okul öğrencilerine yönelik kültür hizmeti kapsamında ?Her öğrenci Canakkale? yi görmeli? projesinin başlatılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yazışmalar yapıldı. 400 öğrencinin Çanakkale gezisi için araçlar temin edildi.İlk kafile 19 Nisan 2013 Cuma akşamı yola çıkarak cumartesi günü rehber eşliğinde Çanakkale gezisini tamamlayarak Pazar günü ilçeye dönüş yapılacaktır.Gezi 400 öğrencinin tamamının Canakkale? yi görmelerine müteakip tamamlanacaktır. 

10.Şehir içme suyu mevcut kuyuların dışındı yeni 2 adet kuyu açma çalışmaları için jeoloji mühendisleri tarafından etüt çalışmalarına başlanılmıştır. Kuyuların açılmasına müteakip köşk mevkiinde bulunan keson kuyu terk edilecektir. 

11.İlçemizin yağmur suyu alt yapısı İller Bankası Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilmiş yer teslimine müteakip çalışmalara başlanacaktır. 

12.Hizmet binasında tadilat çalışmalarına başlanıldı. Hizmet binasında görev yapan personelin daha iyi ortamda çalışabilmeleri için odalarda düzenleme çalışmaları yapılmaktadır.

 Planlanan projelerin hayata geçirilmesi ile ilçenin çehresi değişecektir. Yapılan ve bundan sonra yapılacak yatırımlara şimdiden İlçemize ve İlçe halkına hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

 Haber Tarihi: 12.04.2013

Haberlerİlçemiz Karşıova Mahallesi 48 nolu sokak yol düzenlemesi bitirildi

...

İlçemiz Fatih Mahallesi 66-67 nolu sokak yol düzenlemesi bitirildi

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Belediye Kültür salonunda ilçe muhtarları ile toplantı yaptı.

...

Ulaştırma Uzman Çavuş Mustafa KAYĞISIZ askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

...

Belediyemiz Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ? ın Ramazan Ayı Mesajı.

...

HALİ SAHA TURNUVASINDA KUPA SAHİBİNİ BULDU.

...

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ" ı ziyaret etti.

...

13.GELENEKSEL KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

...

İlçemiz Mıdıklı Köyü Köprüsünün Temel Atma Töreni

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, ??Berat Kandili?? nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediyemiz personeli İş Bankası ile promosyon anlaşması yaptı.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ" IN BABALAR GÜNÜ MESAJI.

...

BELEDİYE SPORLU BADMİNTONCULAR MANİSA"YI FETHETTİ

...

İlçemizde Zübeyde Hanım Anaokulu Ana Sınıfı öğrencilerinin yıl sonu resim sergisi büyük beğeni topladı.

...