» Güncel  » Haberler

  

SELENDİ BELEDİYESİ ÇALIŞMA SEZONUNU AÇTI.
 

    Belediyemiz 2013 yılı yatırım programında yer alan yatırımların hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı. Çalışmaların başlaması nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ yaptığı açıklamada; 

1.İlçemizin Atatürk Caddesi Kültür ve Sevgi yolu ihalesi yapıldı. Yer teslimi ile birlikte yapım çalışmalarına başlanıldı. 735.000.00 TL ihale bedelli caddenin alt yapı, üst yapı, kaldırım, tretuvar ve aydınlatılması işinin ihale süreci 120 gün olup, en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacaktır. 

2.İlçemiz Karşıova Mahallesi bölünmüş yolun Kemal Davulcu Caddesine bağlayan Cumhuriyet İlköğretim Okulu önündeki 10 metre genişliğindeki imar yolunun kilit parke taşı döşemesi işine başlandı. 

3.Yine çalışmaların kapsamında Şerefiye Mahallesi Yeni Müftülük sitesi önündeki 10 metre genişliğindeki 300 metre uzunluğundaki caddenin kilit parke döşeme işlemlerinin yapılması için  yolun söküm işlemlerine başlandı. 

4.Belediyemizin Nisan Ayı olağan toplantısında oy birliği ile alınan kararı gereği Manisa Belediyesi ile ortak proje ve hizmet yapımı kapsamında İlçemizin Mehmet Akif ERSOY Caddesi, Atatürk Caddesinin devamı, Akar Sokak, Şehit Astb. Kamil YILMAZ caddesi ve Adnan Menderes Caddesi ile Adnan menderes Meydanının kilit parke döşenmesi kaldırım yapımı ve aydınlatılması çalışmaları için proje yapılmış,protokol imzalanarak, İhale aşamasına gelinmiştir. İhale yapılmasına müteakip yer teslimi ile birlikte yapımına başlanacaktır. 

5.Kilit parke ile döşenen ancak zamanla deforme olan cadde ve sokaklar yenidentanzim edilecektir. Bu kapsamda 40.000.00 m2 kilit parke döşemesi planlanmıştır. 

6.Bu projelerin yanında 2013 yılı çalışma döneminde her mahalleye en az bir park projesi kapsamında 14 adet çocuk oyun grubunun ihalesi yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde çocuk oyun gruplarının parklara montajına başlanılacaktır. 

7.İlçemiz Şehir stadının çimleri özelliğini kaybettiğinden yeni çim ekimi için çalışmalara başlanılmıştır. Ayrıca Sosyal tesislerin bakım ve onarımı yapılarak yeni sezona hazır hale getirilecektir. 

8.Yabani otla mücadele amacı ile kaldırımlar,cadde ve sokaklarda bulunan boşluklardaki otların ilaçlaması yapıldı. 

9.Okul öğrencilerine yönelik kültür hizmeti kapsamında ?Her öğrenci Canakkale? yi görmeli? projesinin başlatılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yazışmalar yapıldı. 400 öğrencinin Çanakkale gezisi için araçlar temin edildi.İlk kafile 19 Nisan 2013 Cuma akşamı yola çıkarak cumartesi günü rehber eşliğinde Çanakkale gezisini tamamlayarak Pazar günü ilçeye dönüş yapılacaktır.Gezi 400 öğrencinin tamamının Canakkale? yi görmelerine müteakip tamamlanacaktır. 

10.Şehir içme suyu mevcut kuyuların dışındı yeni 2 adet kuyu açma çalışmaları için jeoloji mühendisleri tarafından etüt çalışmalarına başlanılmıştır. Kuyuların açılmasına müteakip köşk mevkiinde bulunan keson kuyu terk edilecektir. 

11.İlçemizin yağmur suyu alt yapısı İller Bankası Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilmiş yer teslimine müteakip çalışmalara başlanacaktır. 

12.Hizmet binasında tadilat çalışmalarına başlanıldı. Hizmet binasında görev yapan personelin daha iyi ortamda çalışabilmeleri için odalarda düzenleme çalışmaları yapılmaktadır.

 Planlanan projelerin hayata geçirilmesi ile ilçenin çehresi değişecektir. Yapılan ve bundan sonra yapılacak yatırımlara şimdiden İlçemize ve İlçe halkına hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

 Haber Tarihi: 12.04.2013

HaberlerBelediye Başkanımız Ecz. Sayın Nurullah SAVAŞ"" ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

...

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.

...

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

EYLÜL 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA DUMANLAR MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Şengül Bulut ARSEVER"" in halk konseri

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 19. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 3. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.

...

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLÇEMİZDE KUTLANDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah Savaş" ın Selendi nin Kurtuluşunun 92. yılı dönümü kutlama mesajı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Selendi" nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. yıldönümü Geleneksel 19. Kültür ve Cirit Festivali,3. Selendili" ler günü etkinlik ve kutlama programıdır.

...

İlçemiz Oda Başkanları Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Aşkın AKKOÇ"""""""" u makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...