» Güncel  » Haberler

  

SELENDİ BELEDİYESİ ÇALIŞMA SEZONUNU AÇTI.
 

    Belediyemiz 2013 yılı yatırım programında yer alan yatırımların hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı. Çalışmaların başlaması nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ yaptığı açıklamada; 

1.İlçemizin Atatürk Caddesi Kültür ve Sevgi yolu ihalesi yapıldı. Yer teslimi ile birlikte yapım çalışmalarına başlanıldı. 735.000.00 TL ihale bedelli caddenin alt yapı, üst yapı, kaldırım, tretuvar ve aydınlatılması işinin ihale süreci 120 gün olup, en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacaktır. 

2.İlçemiz Karşıova Mahallesi bölünmüş yolun Kemal Davulcu Caddesine bağlayan Cumhuriyet İlköğretim Okulu önündeki 10 metre genişliğindeki imar yolunun kilit parke taşı döşemesi işine başlandı. 

3.Yine çalışmaların kapsamında Şerefiye Mahallesi Yeni Müftülük sitesi önündeki 10 metre genişliğindeki 300 metre uzunluğundaki caddenin kilit parke döşeme işlemlerinin yapılması için  yolun söküm işlemlerine başlandı. 

4.Belediyemizin Nisan Ayı olağan toplantısında oy birliği ile alınan kararı gereği Manisa Belediyesi ile ortak proje ve hizmet yapımı kapsamında İlçemizin Mehmet Akif ERSOY Caddesi, Atatürk Caddesinin devamı, Akar Sokak, Şehit Astb. Kamil YILMAZ caddesi ve Adnan Menderes Caddesi ile Adnan menderes Meydanının kilit parke döşenmesi kaldırım yapımı ve aydınlatılması çalışmaları için proje yapılmış,protokol imzalanarak, İhale aşamasına gelinmiştir. İhale yapılmasına müteakip yer teslimi ile birlikte yapımına başlanacaktır. 

5.Kilit parke ile döşenen ancak zamanla deforme olan cadde ve sokaklar yenidentanzim edilecektir. Bu kapsamda 40.000.00 m2 kilit parke döşemesi planlanmıştır. 

6.Bu projelerin yanında 2013 yılı çalışma döneminde her mahalleye en az bir park projesi kapsamında 14 adet çocuk oyun grubunun ihalesi yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde çocuk oyun gruplarının parklara montajına başlanılacaktır. 

7.İlçemiz Şehir stadının çimleri özelliğini kaybettiğinden yeni çim ekimi için çalışmalara başlanılmıştır. Ayrıca Sosyal tesislerin bakım ve onarımı yapılarak yeni sezona hazır hale getirilecektir. 

8.Yabani otla mücadele amacı ile kaldırımlar,cadde ve sokaklarda bulunan boşluklardaki otların ilaçlaması yapıldı. 

9.Okul öğrencilerine yönelik kültür hizmeti kapsamında ?Her öğrenci Canakkale? yi görmeli? projesinin başlatılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yazışmalar yapıldı. 400 öğrencinin Çanakkale gezisi için araçlar temin edildi.İlk kafile 19 Nisan 2013 Cuma akşamı yola çıkarak cumartesi günü rehber eşliğinde Çanakkale gezisini tamamlayarak Pazar günü ilçeye dönüş yapılacaktır.Gezi 400 öğrencinin tamamının Canakkale? yi görmelerine müteakip tamamlanacaktır. 

10.Şehir içme suyu mevcut kuyuların dışındı yeni 2 adet kuyu açma çalışmaları için jeoloji mühendisleri tarafından etüt çalışmalarına başlanılmıştır. Kuyuların açılmasına müteakip köşk mevkiinde bulunan keson kuyu terk edilecektir. 

11.İlçemizin yağmur suyu alt yapısı İller Bankası Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilmiş yer teslimine müteakip çalışmalara başlanacaktır. 

12.Hizmet binasında tadilat çalışmalarına başlanıldı. Hizmet binasında görev yapan personelin daha iyi ortamda çalışabilmeleri için odalarda düzenleme çalışmaları yapılmaktadır.

 Planlanan projelerin hayata geçirilmesi ile ilçenin çehresi değişecektir. Yapılan ve bundan sonra yapılacak yatırımlara şimdiden İlçemize ve İlçe halkına hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

 Haber Tarihi: 12.04.2013

HaberlerBelediyemizce Pazar yeri ve tekel deposunda tütün teslimi için gelen vatandaşlarımıza sıcak çorba ikramı devam ediyor.

...

İLÇEMİZDE TUZLAMA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

...

3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle akülü araba hediye ettiği Nazir AKYILDIZ Belediye Başkanımıza teşekkür ziyaretinde bulundu.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ İlçemiz Tapu Müdürünü makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Cuma Namazını İlçemiz Çarşı Camiinde kıldı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ Belediye kapalı Pazar yerinde tütün üreticileri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ" IN CUMA MESAJI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ İlçemiz mahalle muhtarları ile toplantı yaptı.

...

OCAK 2015 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA KAZIKLI MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

SELENDİ BELEDİYESİ MEMURLARINDA SÖZLEŞME YENİLENDİ.

...

BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA OCAK AYI ETKİNLİKLERİ

...

BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA OCAK AYI ETKİNLİKLERİ

...

BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA OCAK AYI ETKİNLİKLERİ

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ"ın Mevlid Kandili Mesajı

...

SELENDİ CHP İLÇE YÖNETİMİ, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ? I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...