» Güncel  » Haberler

  

ÇANAKKALE GEZİSİNİN BİRİNCİ TURU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 

           Belediyemizin öğrencilere yönelik kültür hizmeti olan ?Canakkale? yi görmeyen öğrenci kalmasın? projesi kapsamında iki otobüs ile 86 öğrenci 19-20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. Cuma günü aksam ilçemizden hareket eden otobüsler Cumartesi günü Çanakkale intikali ile hazır bulunan rehberler öncülüğünde tarihi mekânları gezerek Cumartesi aksam dönüş yaptılar. Öğrenciler geziden duydukları memnuniyeti belirterek bu projenin örnek olmasını bundan sonra bu tür faaliyetlerin devam etmesini dileyerek Projeden dolayı Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah SAVAŞ a teşekkür ettiler.

        Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ ?görev süresi içerisinde bu tür kültürel faaliyetlerin devam edeceğini İlçemizde eğitim öğretim yapan okulların öğrencileri için elimizden gelen her türlü destek ve yardımı yapacağını\" beyan etti.

       Geziye katılan Y.İ.B. Okulu öğrencilerinden Bilal ÖZDEMİR ? Bizler okul olarak Çanakkale gezisini planlıyorduk. Ancak maliyeti kişi başı yaklaşık 100 TL civarında oluyordu.Öğrenci arkadaşlarımızın ekonomik durumları iyi olmadığından çok az kişi gidebilecekti. Selendi Belediyesinin ? Çanakkale yi görmeyen kalmasın ? projesi çerçevesinde bütün 8. sınıf arkadaşlarım Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli parçası olan Çanakkale şehitliğini gezmiş, görmüş olduk. Çok güzel bir gezi oldu. Gezdik, eğlendik adeta Çanakkale Savaşını yaşadık. Bu hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ? a arkadaşlarımız adına çok teşekkür ederim. Bu gezilerin devamını dileriz. Dedi.

        Selendi Y.İ.B. Okulu Müdür Yardımcısı Kazım TOKKAŞ ? Ben Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilk basamağı olan, Türklerin Bütün dünyaya bizde varız, bizim ülkemize canımız pahasına da olsa kimseye ayak bastırmayız dediğimiz şehitlerimizin ebedi mekanı Çanakkale Şehitliğini Selendi Belediyesinin projesi sayesinde 8. sınıf öğrencilerimizle gezdik. Gezide çok duygulu anlar yaşadık. Öğrencilerimizde tarihini bir nebze de olsa canlı yaşamaya fırsat buldu. Çok güzel bir gezi oldu. Okulumuz adına Selendi Belediye Başkanı Sayın Nurullah SAVAŞ? a bütün öğrenciler adına teşekkür ederim. İnşallah bu tür projeler devam eder. Dedi.       

       Gezinin 2. kafilesi 26-27 Nisan tarihlerinde 3 otobüs ile devam edecektir.Haber Tarihi: 26.04.2013

Haberlerİlçemizde 19 Mayıs Atatürk"ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 94. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ, 19 Mayıs Atatürk?ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ?IN REGAİB KANDİLİ MESAJI

...

Selendi Belediye Spor" un olağan genel kurulu toplantısı yapıldı.

...

İlçemizde Müftülük Kültür Sitesi, törenle hizmete açıldı.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ ANNELER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

...

MAYIS 2013 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

...

Turgutlu Selendiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yöneticileri Belediye Başkanımızı makamında ziyaret etti.

...

İlçemiz Merkez Mahalleleri Arsa m2 birim değerleri belirlendi.

...

ÇANAKKALE GEZİSİNİN BİRİNCİ TURU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemizde coşkuyla kutlandı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

...

Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye hoparlöründen şiir okumaya devam ediyor.

...

Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı belediye hoparlöründen şiir okuyarak kutlamaya başladı.

...

ÇANAKKALE GEZİSİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

...