» Güncel  » Haberler

  

İlçemizde Müftülük Kültür Sitesi, törenle hizmete açıldı.
 

Açılıştörenine AKParti Manisa Milletvekilleri HüseyinTanrıverdi, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay,Vali Yardımcısı Mesut Eser,Kaymakam Yasin Ortakçı, Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir Keskindemir,Belediye Başkanı Nurullah Savaş, İl Müftüsü Sinan Cihan, ilçe müftüleri, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, oda başkanları, il genel meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Selendi Müftüsü Ramazan Coşkun, \"İslam dininin itikat, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işlerini yürütmek, vaaz, hutbe, konferans ve benzeri faaliyetler ile her türlü basın ve yayın vasıtalarından yararlanarak, cami içinde ve dışında toplumu dini konularda aydınlatmak, vaaz ve hutbe konularını tespit etmek ve gerektiğinde hutbe metinleri hazırlamak, Kuran kursları ile dinimizi öğrenmek isteyenlere eğitim ve öğretim işlerini sunmak, dini soruları yazılı veya sözlü olarak cevaplandırma hizmetleri yeni binamızda daha sağlıklı olacak. Bu sitenin yapımında bizlere maddi ve manevi destek olan tüm ilçe halkına teşekkür ediyorum hizmet binamızı 2 yılda tamamladık, inşallah uzun yıllar halkımıza hizmet eder\" dedi.

Şerefiye Mahallesindeki 204 metrekarebüyüklüğündeki arsa üzerinde 6 katlı olarak inşa edilen bina, yaklaşık 800 binliraya mal oldu. Müftülük Sitesinin içinde Müftülük Hizmet Binası, lojman,misafirhane, kız Kuran kursu, hac ve umre bürosu,Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarısatış yeri, toplantı salonu ve kütüphane yer alıyorHaber Tarihi: 15.05.2013

HaberlerSELENDİ BELEDİYE SPOR ZİRVEYE YERLEŞTİ

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ""ın Mevlid Kandili Mesajı

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ" ın yeni yıl mesajı.

...

KÖYLERİN YOLCU BEKLEME DURAKLARI YENİLENDİ.

...

Belediyemiz İtfaiye Amirliği yeni binasına taşındı

...

OKULLARA ÇOCUK OYUN GRUPLARI KURULDU

...

Yangında Ölümden Döndüler

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Manisa Belediye Başkanını makamında ziyaret etti.

...

BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KÖYLERE OTURMA BANKLARI DAĞITILDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ" ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

...

Manisa Belediye Başkanı Cengiz ERGÜN?den Selendi Belediye spora Büyük Destek

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ" IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ, MUHTARLARLA BİRLİKTE MANİSA BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN? Ü ZİYARET ETTİ.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ yol çalışmalarını yerinde inceledi.

...

İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK?Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

...