» Güncel  » Haberler

  

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk"ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 94. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
 

     Törenler, saat 9.00?da Hükümet Konağı önünde İlçemiz Gençlik ve Spor Müdür Vekili Nafiz Ekim?in lise öğrencileri birlikte Atatürk Anıtı?na çelenk koyması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesiyle başladı. Çelenk sunumunun ardından Tüm katılımcılarla birlikte Şehit Savcı Ethem Ekim Caddesinden başlayıp programın yapılacağı Anadolu İmam Hatip Lisesine kortej yürüyüşü düzenlendi. Törenler saat 10.00de İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde devam etti.

    Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesindeki Törene; Kaymakamımız Yasin ORTAKCI, Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, siyasi Parti temsilcileri, daire amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden silah arkadaşlarının manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde Çok programlı lisesi müzik öğretmeni Yavuz İnce yönetiminde ?İstiklal Marş?ımızın okunması ile başlayan Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor Müdür Vekili Nafiz Ekim yaptı.

    Kaymakamımız Yasin ORTAKCI da törende yaptığı konuşmada,\"Kurtuluş Savaşının kazanılması ve Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına kadar devam eden sürecin başlangıcı olan bu önemli tarihi, her yıl Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlamaktayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürkü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını gönülden kutluyorum\" diye konuştu.

   Törenler,19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı konulu şiir, kompozisyon ve resim dallarında, Geleneksel Bahar Kupası 5. Satranç turnuvasında Kızlarda ve Erkeklerde, Genç Erkekler ve Genç KızlarVoleybol Turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sonbuldu.

    Yarışma ve müsabakalarda  birincilik kazanan takım ve öğrencilere ödülleri, madalya ve Kupaları Kaymakamımız Yasin ORTAKCI tarafından verilirken, ikinci olan öğrenciler ödüllerini Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, üçüncü olan öğrenciler ise ödüllerini Belediye Başkanımız  Nurullah SAVAŞ?ın elinden aldılar.

                                                                                         Haber Tarihi: 19.05.2013

Haberlerİlçemizin Düşman İşgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü Geleneksel 18 Kültür ve Cirit Festivali 2.Selendiler günü kutlama proğramı.

...

Ramazan Bayramı""""nın birinci gününde Selendi""""de protokol üyeleri ve vatandaşlar biraraya gelerek bayramlaştı.

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, ilçemizde bulunan tüm köy ve mahalle muhtarları ile Belediyemiz tarafından verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ ,Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

...

İlçemiz Şerefiye Mahallesi Tefik UĞUR Caddesi ve 47 nolu sokak yol düzenlemesi bitirildi

...

İlçemiz Karşıova Mahallesi 48 nolu sokak yol düzenlemesi bitirildi

...

İlçemiz Fatih Mahallesi 66-67 nolu sokak yol düzenlemesi bitirildi

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Belediye Kültür salonunda ilçe muhtarları ile toplantı yaptı.

...

Ulaştırma Uzman Çavuş Mustafa KAYĞISIZ askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

...

Belediyemiz Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ? ın Ramazan Ayı Mesajı.

...

HALİ SAHA TURNUVASINDA KUPA SAHİBİNİ BULDU.

...

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ" ı ziyaret etti.

...

13.GELENEKSEL KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

...

İlçemiz Mıdıklı Köyü Köprüsünün Temel Atma Töreni

...