» Güncel  » Haberler

  

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk"ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 94. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
 

     Törenler, saat 9.00?da Hükümet Konağı önünde İlçemiz Gençlik ve Spor Müdür Vekili Nafiz Ekim?in lise öğrencileri birlikte Atatürk Anıtı?na çelenk koyması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesiyle başladı. Çelenk sunumunun ardından Tüm katılımcılarla birlikte Şehit Savcı Ethem Ekim Caddesinden başlayıp programın yapılacağı Anadolu İmam Hatip Lisesine kortej yürüyüşü düzenlendi. Törenler saat 10.00de İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde devam etti.

    Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesindeki Törene; Kaymakamımız Yasin ORTAKCI, Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, siyasi Parti temsilcileri, daire amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden silah arkadaşlarının manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde Çok programlı lisesi müzik öğretmeni Yavuz İnce yönetiminde ?İstiklal Marş?ımızın okunması ile başlayan Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor Müdür Vekili Nafiz Ekim yaptı.

    Kaymakamımız Yasin ORTAKCI da törende yaptığı konuşmada,\"Kurtuluş Savaşının kazanılması ve Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına kadar devam eden sürecin başlangıcı olan bu önemli tarihi, her yıl Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlamaktayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürkü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını gönülden kutluyorum\" diye konuştu.

   Törenler,19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı konulu şiir, kompozisyon ve resim dallarında, Geleneksel Bahar Kupası 5. Satranç turnuvasında Kızlarda ve Erkeklerde, Genç Erkekler ve Genç KızlarVoleybol Turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sonbuldu.

    Yarışma ve müsabakalarda  birincilik kazanan takım ve öğrencilere ödülleri, madalya ve Kupaları Kaymakamımız Yasin ORTAKCI tarafından verilirken, ikinci olan öğrenciler ödüllerini Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, üçüncü olan öğrenciler ise ödüllerini Belediye Başkanımız  Nurullah SAVAŞ?ın elinden aldılar.

                                                                                         Haber Tarihi: 19.05.2013

HaberlerSELENDİ CHP İLÇE YÖNETİMİ, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ? I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ YILSONU NEDENIYLE BİRİM MÜDÜRLERİYLE YEMEKLİ DEGERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ Atatürk Caddesinde bulunan esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ" ın yeni yıl mesajı.

...

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ AŞKIN AKKOÇ ÇAMLICA MAHALLESİNDE İKAMET EDEN 105 YAŞINDAKİ NESLİHAN ÇAY? I ZİYARET ETTİ.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ engelli vatandaşlarımıza akülü ve manüel tekerlekli sandalye hediye etmeye devam ediyor

...

İlçemizde Salak Oğlum adlı tiyatro oyunu sergilendi.

...

Belediye Başkanımız 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle engelli vatandaşa manüel tekerlekli sandalye hediye etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ" IN CUMA MESAJI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ Selendi Et Restaurant Açılışına katıldı.

...

AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ VERİLDİ

...

04/12/2014 tarihinde Belediyemiz Kültür Salonunda Aile İçi İletişim konulu eğitim semineri düzenlenmiştir.

...

Belediye Başkanımız 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle engelli vatandaşa akülü ve manüel tekerlekli sandalye hediye etti.

...

Belediye Başkanımız, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etti.

...

2014 Aralık ayı olağan toplantısını İlçemiz Mıdıklı mahallesinde yaptı

...