» Güncel  » Haberler

  

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk"ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 94. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
 

     Törenler, saat 9.00?da Hükümet Konağı önünde İlçemiz Gençlik ve Spor Müdür Vekili Nafiz Ekim?in lise öğrencileri birlikte Atatürk Anıtı?na çelenk koyması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesiyle başladı. Çelenk sunumunun ardından Tüm katılımcılarla birlikte Şehit Savcı Ethem Ekim Caddesinden başlayıp programın yapılacağı Anadolu İmam Hatip Lisesine kortej yürüyüşü düzenlendi. Törenler saat 10.00de İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde devam etti.

    Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesindeki Törene; Kaymakamımız Yasin ORTAKCI, Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, siyasi Parti temsilcileri, daire amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden silah arkadaşlarının manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde Çok programlı lisesi müzik öğretmeni Yavuz İnce yönetiminde ?İstiklal Marş?ımızın okunması ile başlayan Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor Müdür Vekili Nafiz Ekim yaptı.

    Kaymakamımız Yasin ORTAKCI da törende yaptığı konuşmada,\"Kurtuluş Savaşının kazanılması ve Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına kadar devam eden sürecin başlangıcı olan bu önemli tarihi, her yıl Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlamaktayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürkü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını gönülden kutluyorum\" diye konuştu.

   Törenler,19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı konulu şiir, kompozisyon ve resim dallarında, Geleneksel Bahar Kupası 5. Satranç turnuvasında Kızlarda ve Erkeklerde, Genç Erkekler ve Genç KızlarVoleybol Turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sonbuldu.

    Yarışma ve müsabakalarda  birincilik kazanan takım ve öğrencilere ödülleri, madalya ve Kupaları Kaymakamımız Yasin ORTAKCI tarafından verilirken, ikinci olan öğrenciler ödüllerini Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, üçüncü olan öğrenciler ise ödüllerini Belediye Başkanımız  Nurullah SAVAŞ?ın elinden aldılar.

                                                                                         Haber Tarihi: 19.05.2013

HaberlerBelediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ? ın Ramazan Ayı Mesajı.

...

HALİ SAHA TURNUVASINDA KUPA SAHİBİNİ BULDU.

...

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ" ı ziyaret etti.

...

13.GELENEKSEL KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

...

İlçemiz Mıdıklı Köyü Köprüsünün Temel Atma Töreni

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, ??Berat Kandili?? nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediyemiz personeli İş Bankası ile promosyon anlaşması yaptı.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ" IN BABALAR GÜNÜ MESAJI.

...

BELEDİYE SPORLU BADMİNTONCULAR MANİSA"YI FETHETTİ

...

İlçemizde Zübeyde Hanım Anaokulu Ana Sınıfı öğrencilerinin yıl sonu resim sergisi büyük beğeni topladı.

...

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü""nün 2012 / 2013 eğitim öğretim dönemi yıl sonu sergisi açıldı.

...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, Sosyal Güvenlik prim borçlarının zamanında ödenmesi ve gösterilen hassasiyet nedeniyle Belediyemize teşekkür etti.

...

ÜLKÜCÜLER GELENEKSEL PİLAV GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ.

...

Selendi Belediye Sporun Yeni Yönetim Kurulu Belediye Başkanımızı Makamında ziyaret etti.

...

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk"ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 94. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

...