» Güncel  » Haberler

  

13.GELENEKSEL KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU
 

       Pınarlar köyü Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde bu yıl 13.sü düzenlenen festival, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Festivale,Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş, Kaymakamımız Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Serkan Tahir Keskindemir, Belediye Başkanı Nurullah Savaş, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Hasan Ören, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İl özel İdare Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, İl Tarım Müdürü Hasan Çebi, İl Genel Meclis Üyeleri, daire müdürleri, komşu il çevre belde belediye başkanları, siyasi partilerin yöneticileri ve ilçe halkı katıldı.

    Festivalde açılış konuşmasını Pınarlar Köyü Muhtarı Bekir Sağdıç yaptı. Pınarlar Köyü Muhtarı Bekir Sağdıç konuşmasında, düzenledikleri festival ile yöredeki üreticileri kiraz üretimine teşvik etmek istediklerini söyledi Günlük 50 ton kiraz?ın tüketici ile buluştuğunu belirten Bekir Sağdıç, ?köyümüzde yetişen kirazlar iç piyasa ile Avrupa ülkelerine ve Rusya?ya ihraç edilmekte, gelecek yıllar üretimimiz daha da artacak ?diye konuştu.

    Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş ise yaptığı konuşmada, \"Pınarlar köyü yetiştirdiği kaliteli ürünleri ile bölgeye örnek olmaktadır. Sizler ?iyi bir üretici nasıl olunur, nasıl kaliteli ürün yetiştirilir? mesajını, yetiştirdiğiniz ürünü burada sergilemekle gösteriyorsunuz. Kamu kurumları olarak bize düşen görev sizlere yardımcı olmaktır? dedi. Tüm kiraz üreticilerinin birinciliği fazlası ile hak ettiğini ifade eden Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş, tüm çiftçilere bol bereketli bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu.

    Konuşmaların ardından kiraz yarışması gerçekleştirildi. Köyün 110 kiraz üreticisinden 49 üreticinin katıldığı yarışmada, 5 kişilik jüri heyeti, en iyi kirazı seçmekte zorlandı. Jüri, renk bakımından, tane iriliği, ürün tadında değerlendirme yaptı. Yarışmada Yusuf Kayırmaz birinci, Veli Kayırmaz ikinci ve Ramazan Sönmez üçüncü oldu. Birinci olan Yusuf Kayırmaz? ın Ödülü ve sertifikası Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş tarafından verilirken, Dereceye giren diğer üreticiler sertifikalarını ve altın ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı.

    Ödül töreninin ardından akşam programında Türk Halk Müziği konseri verildi. İlçe halkı ve davetliler söylenen türkülere eşlik ederek eğlenceli saatler geçirdi. Havai fişek gösterilerinin renk kattığı gecenin ardından program sona erdi. Bu arada yüzlerce kişiye nohutlu pilav, ayran ve kiraz ikramı yapıldı.Haber Tarihi: 01.07.2013

HaberlerBELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ RAMAZAN AYI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

...

İlçemizde 14. Geleneksel Kiraz Festivali düzenlendi.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, ??Berat Kandili?? nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...

HAZİRAN 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

...

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2013-2014 eğitim öğretim yıl sonu sergisi Halk Eğitim Merkezinin toplantı salonunda açıldı.

...

ÇANAKKALE GEZİSİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ"""" ın Miraç Kandili Mesajı

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ"""" ın Miraç Kandili Mesajı

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ, 19 Mayıs Atatürk?ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah SAVAŞ Somadaki Şehitlerimiz için Başsağlığı mesajı yayınladı.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ ANNELER GÜNÜ MESAJI

...

Salihli Sel-Der Yönetimi Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ"" ı Makamında Ziyaret Etti

...

MAYIS 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ?IN REGAİB KANDİLİ MESAJI

...

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ" ı makamında ziyaret etti.

...