» Güncel  » Haberler

  

13.GELENEKSEL KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU
 

       Pınarlar köyü Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde bu yıl 13.sü düzenlenen festival, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Festivale,Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş, Kaymakamımız Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Serkan Tahir Keskindemir, Belediye Başkanı Nurullah Savaş, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Hasan Ören, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İl özel İdare Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, İl Tarım Müdürü Hasan Çebi, İl Genel Meclis Üyeleri, daire müdürleri, komşu il çevre belde belediye başkanları, siyasi partilerin yöneticileri ve ilçe halkı katıldı.

    Festivalde açılış konuşmasını Pınarlar Köyü Muhtarı Bekir Sağdıç yaptı. Pınarlar Köyü Muhtarı Bekir Sağdıç konuşmasında, düzenledikleri festival ile yöredeki üreticileri kiraz üretimine teşvik etmek istediklerini söyledi Günlük 50 ton kiraz?ın tüketici ile buluştuğunu belirten Bekir Sağdıç, ?köyümüzde yetişen kirazlar iç piyasa ile Avrupa ülkelerine ve Rusya?ya ihraç edilmekte, gelecek yıllar üretimimiz daha da artacak ?diye konuştu.

    Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş ise yaptığı konuşmada, \"Pınarlar köyü yetiştirdiği kaliteli ürünleri ile bölgeye örnek olmaktadır. Sizler ?iyi bir üretici nasıl olunur, nasıl kaliteli ürün yetiştirilir? mesajını, yetiştirdiğiniz ürünü burada sergilemekle gösteriyorsunuz. Kamu kurumları olarak bize düşen görev sizlere yardımcı olmaktır? dedi. Tüm kiraz üreticilerinin birinciliği fazlası ile hak ettiğini ifade eden Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş, tüm çiftçilere bol bereketli bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu.

    Konuşmaların ardından kiraz yarışması gerçekleştirildi. Köyün 110 kiraz üreticisinden 49 üreticinin katıldığı yarışmada, 5 kişilik jüri heyeti, en iyi kirazı seçmekte zorlandı. Jüri, renk bakımından, tane iriliği, ürün tadında değerlendirme yaptı. Yarışmada Yusuf Kayırmaz birinci, Veli Kayırmaz ikinci ve Ramazan Sönmez üçüncü oldu. Birinci olan Yusuf Kayırmaz? ın Ödülü ve sertifikası Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş tarafından verilirken, Dereceye giren diğer üreticiler sertifikalarını ve altın ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı.

    Ödül töreninin ardından akşam programında Türk Halk Müziği konseri verildi. İlçe halkı ve davetliler söylenen türkülere eşlik ederek eğlenceli saatler geçirdi. Havai fişek gösterilerinin renk kattığı gecenin ardından program sona erdi. Bu arada yüzlerce kişiye nohutlu pilav, ayran ve kiraz ikramı yapıldı.Haber Tarihi: 01.07.2013

HaberlerBELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ? I Y.İ.B.O ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ.

...

17 Mahalle ve Köyü birbirine bağlayan Şehir geçişi (eski Uşak yolu) nihayet açıldı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Yeni öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ? ı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali KANYILMAZ ve öğrencileri ziyaret etti.

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ"" ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 91. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 18. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 2. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 91. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 18. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 2. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 03 Eylül İlçemizin Kurtuluş bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

İlçemizin Düşman İşgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü Geleneksel 18 Kültür ve Cirit Festivali 2.Selendiler günü kutlama proğramı.

...

Ramazan Bayramı""""nın birinci gününde Selendi""""de protokol üyeleri ve vatandaşlar biraraya gelerek bayramlaştı.

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, ilçemizde bulunan tüm köy ve mahalle muhtarları ile Belediyemiz tarafından verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ ,Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

...

İlçemiz Şerefiye Mahallesi Tefik UĞUR Caddesi ve 47 nolu sokak yol düzenlemesi bitirildi

...