» Güncel  » Haberler

  

13.GELENEKSEL KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU
 

       Pınarlar köyü Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde bu yıl 13.sü düzenlenen festival, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Festivale,Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş, Kaymakamımız Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Serkan Tahir Keskindemir, Belediye Başkanı Nurullah Savaş, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Hasan Ören, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İl özel İdare Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, İl Tarım Müdürü Hasan Çebi, İl Genel Meclis Üyeleri, daire müdürleri, komşu il çevre belde belediye başkanları, siyasi partilerin yöneticileri ve ilçe halkı katıldı.

    Festivalde açılış konuşmasını Pınarlar Köyü Muhtarı Bekir Sağdıç yaptı. Pınarlar Köyü Muhtarı Bekir Sağdıç konuşmasında, düzenledikleri festival ile yöredeki üreticileri kiraz üretimine teşvik etmek istediklerini söyledi Günlük 50 ton kiraz?ın tüketici ile buluştuğunu belirten Bekir Sağdıç, ?köyümüzde yetişen kirazlar iç piyasa ile Avrupa ülkelerine ve Rusya?ya ihraç edilmekte, gelecek yıllar üretimimiz daha da artacak ?diye konuştu.

    Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş ise yaptığı konuşmada, \"Pınarlar köyü yetiştirdiği kaliteli ürünleri ile bölgeye örnek olmaktadır. Sizler ?iyi bir üretici nasıl olunur, nasıl kaliteli ürün yetiştirilir? mesajını, yetiştirdiğiniz ürünü burada sergilemekle gösteriyorsunuz. Kamu kurumları olarak bize düşen görev sizlere yardımcı olmaktır? dedi. Tüm kiraz üreticilerinin birinciliği fazlası ile hak ettiğini ifade eden Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş, tüm çiftçilere bol bereketli bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu.

    Konuşmaların ardından kiraz yarışması gerçekleştirildi. Köyün 110 kiraz üreticisinden 49 üreticinin katıldığı yarışmada, 5 kişilik jüri heyeti, en iyi kirazı seçmekte zorlandı. Jüri, renk bakımından, tane iriliği, ürün tadında değerlendirme yaptı. Yarışmada Yusuf Kayırmaz birinci, Veli Kayırmaz ikinci ve Ramazan Sönmez üçüncü oldu. Birinci olan Yusuf Kayırmaz? ın Ödülü ve sertifikası Valimiz Sayın Abdurrahman Savaş tarafından verilirken, Dereceye giren diğer üreticiler sertifikalarını ve altın ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı.

    Ödül töreninin ardından akşam programında Türk Halk Müziği konseri verildi. İlçe halkı ve davetliler söylenen türkülere eşlik ederek eğlenceli saatler geçirdi. Havai fişek gösterilerinin renk kattığı gecenin ardından program sona erdi. Bu arada yüzlerce kişiye nohutlu pilav, ayran ve kiraz ikramı yapıldı.Haber Tarihi: 01.07.2013

HaberlerBelediyemiz Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ? ın Ramazan Ayı Mesajı.

...

HALİ SAHA TURNUVASINDA KUPA SAHİBİNİ BULDU.

...

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ" ı ziyaret etti.

...

13.GELENEKSEL KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU

...

İlçemiz Mıdıklı Köyü Köprüsünün Temel Atma Töreni

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, ??Berat Kandili?? nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediyemiz personeli İş Bankası ile promosyon anlaşması yaptı.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ" IN BABALAR GÜNÜ MESAJI.

...

BELEDİYE SPORLU BADMİNTONCULAR MANİSA"YI FETHETTİ

...

İlçemizde Zübeyde Hanım Anaokulu Ana Sınıfı öğrencilerinin yıl sonu resim sergisi büyük beğeni topladı.

...

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü""nün 2012 / 2013 eğitim öğretim dönemi yıl sonu sergisi açıldı.

...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, Sosyal Güvenlik prim borçlarının zamanında ödenmesi ve gösterilen hassasiyet nedeniyle Belediyemize teşekkür etti.

...

ÜLKÜCÜLER GELENEKSEL PİLAV GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ.

...

Selendi Belediye Sporun Yeni Yönetim Kurulu Belediye Başkanımızı Makamında ziyaret etti.

...