» Güncel  » Haberler

  

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 91. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 18. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 2. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.
 

Selendi?nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 91. Yıldönümü, Geleneksel 18. Kültür ve Cirit Festivali ve 2. Selendililer Günü münasebetiyle hazırlanan programa sabah saatlerinde Selendi girişinde başlanıldı.  

Selendi girişinde Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, Siyasi Parti Teşkilatları, Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla, ilçe dışında bulunan Selendilileri \"Hemşerilerimiz Memleketimize Hoşgeldiniz\" pankartı açılıp cirit takımları ve davul zurna eşliğinde karşıladı. 

 Hep birlikte Belediye önüne gelen Selendililere, Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ bir konuşma yaptı. Konuşmasında, ilçe adına atılan bu adımın Selendi tarihine altın harflerle yazılacak kadar önemli bir gün olduğunu belirterek \"Bugün, Selendinin birlik ve beraberliğinin simgesi olarak nesilden nesillere anlatılacak olan bir gün olarak hafızalarda yer edecektir. Burada şunu söylemek isterim ki artık Selendi birdir, tekdir. Bundan sonra ilçede siyaset ikinci plandadır. Birinci olan artık Selendidir\" dedi.  

Selendinin bundan sonra Mayıs ayı geldiğinde kamyonlar üzerinde diğer ilçelere çalışmaya giden ilçe değil, gelişmiş bir ilçe konumuna geleceğini söyleyen Savaş, şöyle konuştu: \"Artık kabuğumuzdan sıyrıldık, ikinci kişi olmaktan çıktık, bundan sonra hedefimiz el birliği içerisinde ben yok biz varız parolasıyla hareket ederek Selendinin talihini değiştireceğiz. Bu gün mutlu bir günümüz, tüm Selendili hemşerilerim burada gurbete çıkan anlamaz, onların memleket hasreti gözlerinden okunuyor, evinize hoşgeldiniz.\"

İlçeye yaklaşık 5 bin kişilik bir grupla giriş yapan İzmir, İstanbul,Manisa, Uşak, Turgutlu, Salihli ve Kula Selendililer Derneklerinin Başkanları,\"İlçemiz birdir, ayrı gayrı yoktur\" diyerek Selendinin bütünleştiğini belirtti. Dernek Başkanları, \"Suyunu içtiğimiz, toprağında büyüdüğümüz havasını kokladığımız ilçemize geldik, bu gün bir düğün günüdür bu düğün hayırlı olsun\" dediler.

Programa Selendi Kaymakamı Yasin ORTAKCI, Manisa Belediye Başkanı Sayın Cengiz ERGÜN, Alaşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Gökhan KARAÇOBAN, Demirci Belediye Başkanı İhsan TEMEL, Urganlı Belediye Başkanı Halil DAŞKAN, Yılmaz Belediye Başkanı Serdar OGAN ve Mütevelli Belediye Başkanı Süleyman KAHRAMANLAR, Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ, Derneklerin yönetim kurulu üyeleri,  Selendideki Siyasi Partilerin Başkanları, Oda Başkanları ve İlçe halkı katıldı. Etkinlik Halk Eğitim Merkezi bahçesinde verilen yöresel yemeklerin yenmesi, Vali Muzaffer ECEMİŞ cirit sahasında, Manisa Türkiye cirit şampiyonasında temsil eden cirit takımlarının müsabakalarının oynanmasının ardından akçam Üç Eylül Şehir Stadyumunda konser düzenlendi. Ankaralı Ayşe DİNÇER? in katıldığı halk konseriyle vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.Haber Tarihi: 02.09.2013

HaberlerBelediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, 10 Kasım Atatürk""""ü Anma Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

...

İtfaiyeden baca temizliği uyarısı

...

İlçemiz Atatürk Caddesindeki aydınlatma direklerine asılan bayraklarla cadde daha güzel bir görünüme kavuştu.

...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

...

SEL-TAŞ A.Ş. İHALE DUYURUSU

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti""""nin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediyemizin Programa Aldığı Mahallelerde Asfalt Çalışmaları Ara Vermeden Sürüyor.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

Belediyemiz Zabıta Ekipleri Pazarcı Esnafını Denetledi

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ? I Y.İ.B.O ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ.

...

17 Mahalle ve Köyü birbirine bağlayan Şehir geçişi (eski Uşak yolu) nihayet açıldı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Yeni öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ? ı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali KANYILMAZ ve öğrencileri ziyaret etti.

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...