» Güncel  » Haberler

  

İtfaiyeden baca temizliği uyarısı
 

Her yıl onlarca kişinin özellikle sobadanolmak üzere sızan karbonmonoksit gazıyla zehirlendiğine dikkati çeken Belediyemiz İtfaiye Çavuşu Kudret ÇEVİK, kış aylarında baca tıkanıklığı sonucuyaşanan çok sayıda yangının, mal ve can güvenliğini tehdit ettiği söyledi.

 Vatandaşların bacalarını mutlakatemizletmesi gerektiğini aktaran İtfaiye Çavuşu Kudret ÇEVİK, \"Bugünekadar bacanızı temizletmediyseniz, mutlaka temizletmeyi ve kontrol ettirmeyiunutmayın. Karbonmonoksit zehirlenmeleri ve kış aylarında çıkan yangınlarınönemli bir bölümü bacaların tıkanması sonucu meydana geliyor\" dedi. Bacayangınlarının genellikle alt katlarında lokanta, pastane, gibi işyerleribulunan binalarda meydana geldiğini belirten Çevik , \"Bacalar, binalarınzemin ve bodrum katından başlayıp, çatı katına kadar yükselen kanallardır.Kanallarda oluşan yağ atıkları, zift ve kurumlaşma, soba ve ocaklarının alevlişekilde yakılması sonucu tutuşarak yangına neden oluyor\" diye konuştu.

Baca yangınlarından korunmanın tekyolunun sanayi işletmelerinde 3- 6 ayda, daire ve apartmanlarda ise yılda en azbir kere bacaların temizletilmesi olduğunu anlatan Çevik, \"Bacalarınnormal soba ya da katı yakıtlı olması fark etmez. Vatandaşlar bacalarınımutlaka yılda bir defa temizletsinler. Baca yangınlarının yanı sıra kışaylarında karşılaştıkları bir diğer tehlike arz eden durumun da bacatıkanıklıkları sonucu meydana gelen karbonmonoksit zehirlenmeleri. Herkesgerekli önlemi alsın\" dedi.Haber Tarihi: 31.10.2013

Haberlerİlçemizde Manisa Belediye Başkanı Cengiz ERGÜN?e Coşkulu Karşılama

...

SELENDİ BELEDİYE SPOR ZİRVEYE YERLEŞTİ

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ""ın Mevlid Kandili Mesajı

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ" ın yeni yıl mesajı.

...

KÖYLERİN YOLCU BEKLEME DURAKLARI YENİLENDİ.

...

Belediyemiz İtfaiye Amirliği yeni binasına taşındı

...

OKULLARA ÇOCUK OYUN GRUPLARI KURULDU

...

Yangında Ölümden Döndüler

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Manisa Belediye Başkanını makamında ziyaret etti.

...

BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KÖYLERE OTURMA BANKLARI DAĞITILDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ" ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

...

Manisa Belediye Başkanı Cengiz ERGÜN?den Selendi Belediye spora Büyük Destek

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ" IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ, MUHTARLARLA BİRLİKTE MANİSA BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN? Ü ZİYARET ETTİ.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ yol çalışmalarını yerinde inceledi.

...