» Güncel  » Haberler

  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı
 

29 Ekim Cumhuriyetin 90. yıl dönüm kutlama etkinlikleri ilçedeki 3 Eylül Stadında yapıldı.

Kutlama programına Kaymakam Yasin ORTAKCI,Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Mustafa AKPINAR, Belediye Başkanı Nurullah SAVAŞ ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı. İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam Yasin ORTAKCI tarafından günün anlam ve önemini ifade eden konuşma yapıldı. ORTAKCI konuşmasında Cumhuriyetin kazanılan en önemli miras olduğuna vurgu yaparak;\"Atatürkün 19 Mayıs 1919da Samsuna çıkarak başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu,özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi olarak algılanmamalıdır. Cumhuriyet, çağdaş yaşamı, ilerici ve katılımcı bir ruhu,toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, demokratik bir sosyal hukuk devletini ifade eder diyerek, Öncelikli amacımızın Cumhuriyetimizin esas sahibi Cumhura, halkımıza hizmet olduğunun bilinci ile sizlere tevdi edilen görevi yerine getiriniz. Halkı kucaklayınız.Halk-devlet birlikteliğini pekiştiren davranışlar sergileyiniz,

Konuşmanın ardından öğrencilertarafından şiirler okundu, ardından halk oyunları gösterisi yapıldı. Öğrencilerarasında yapılan 100 metre koşu yarışmasının ardından tören sona erdiHaber Tarihi: 30.10.2013

HaberlerBelediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, 10 Kasım Atatürk""""ü Anma Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

...

İtfaiyeden baca temizliği uyarısı

...

İlçemiz Atatürk Caddesindeki aydınlatma direklerine asılan bayraklarla cadde daha güzel bir görünüme kavuştu.

...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

...

SEL-TAŞ A.Ş. İHALE DUYURUSU

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti""""nin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediyemizin Programa Aldığı Mahallelerde Asfalt Çalışmaları Ara Vermeden Sürüyor.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

Belediyemiz Zabıta Ekipleri Pazarcı Esnafını Denetledi

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ? I Y.İ.B.O ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ.

...

17 Mahalle ve Köyü birbirine bağlayan Şehir geçişi (eski Uşak yolu) nihayet açıldı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Yeni öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ? ı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali KANYILMAZ ve öğrencileri ziyaret etti.

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...