» Güncel  » Haberler

  

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ" ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
 
\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n
\r\n

            Belediye\r\n Başkanımız, mesajında, ?Birleşmiş Milletler tarafından \"Engelliler Günü\"\r\n olarak kabul edilen 3 Aralık tarihinin, toplumun önemli bir parçası olan\r\n engelli vatandaşların tespiti, eğitimi, rehabilitasyonu ve istihdamlarının\r\n sağlanması, onların üretken ve kendine yetecek bireyler haline getirilmesi\r\n açısından önemli bir gün olduğunu belirtti.

\r\n
\r\n

         Sosyal devlet\r\n anlayışına sahip olmanın gereklerinden birinin, toplumun tüm kesimlerine\r\n eğitim ve sağlık gibi her alanda yeterli hizmet vermek ya da bu hizmetleri\r\n alabilmenin uygun koşullarını oluşturmak olduğunu vurgulayan Belediye\r\n Başkanımız, şunları kaydetti: 

\r\n
\r\n

         \"Ülkelerin\r\n gelişmişlik düzeyi, toplumun tüm bireylerini bir bütün olarak kabul ederek,\r\n hoşgörü ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde kucaklamasına bağlıdır. Devletimiz,\r\n evrensel insan haklarından ve demokratik toplum kazanımlarından gerektiği\r\n gibi yararlanmaları amacıyla eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait\r\n hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. Bir takım engellerine\r\n rağmen, hayata tutunmaya çalışan ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli\r\n vatandaşlarımız toplumumuz için, birer güç kaynağıdır. Engelli\r\n vatandaşlarımızın yaşamdan tat almalarını ve geleceğe güvenle bakabilmelerini\r\n sağlayacak olanaklar oluşturulması, onların yaşamlarını kolaylaştıracak\r\n düzenlemelerin yapılması, yalnızca engelli vatandaşlarımızı değil, tüm\r\n toplumu mutlu edecektir. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık\r\n görevi olarak görüyor, tüm vatandaşlarımızın engellilerimizi sevgi ve\r\n anlayışla kucaklamalarını, onların sorunlarının çözümüne katkıda\r\n bulunmalarını temenni ediyorum. Bu düşüncelerle 3 Aralık Dünya\r\n Engelliler Gününü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı,\r\n mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.\" 

\r\n


Haber Tarihi: 02.12.2013

Haberlerİlçemizde Manisa Belediye Başkanı Cengiz ERGÜN?e Coşkulu Karşılama

...

SELENDİ BELEDİYE SPOR ZİRVEYE YERLEŞTİ

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ""ın Mevlid Kandili Mesajı

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ" ın yeni yıl mesajı.

...

KÖYLERİN YOLCU BEKLEME DURAKLARI YENİLENDİ.

...

Belediyemiz İtfaiye Amirliği yeni binasına taşındı

...

OKULLARA ÇOCUK OYUN GRUPLARI KURULDU

...

Yangında Ölümden Döndüler

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Manisa Belediye Başkanını makamında ziyaret etti.

...

BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KÖYLERE OTURMA BANKLARI DAĞITILDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ" ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

...

Manisa Belediye Başkanı Cengiz ERGÜN?den Selendi Belediye spora Büyük Destek

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ" IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ, MUHTARLARLA BİRLİKTE MANİSA BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN? Ü ZİYARET ETTİ.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ yol çalışmalarını yerinde inceledi.

...