» Güncel  » Haberler

  

İlçemizde 14. Geleneksel Kiraz Festivali düzenlendi.
 

 

Selendi Kaymakamlığı ve Selendi Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi.

 

 

 Selendi Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımızca düzenlenen 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi. 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan festivale, Selendi Kaymakamı Yasin Ortakcı, Belediye Başkanımız Sayın  Nurullah Savaş, Garnizon Komutanı Vekili Kıdemli Başçavuş Kadir Ateş, Pınarlar Mahalle Muhtarı Bekir Sağdıç, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire müdürleri, komşu ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi partilerin yöneticileri ve ilçe halkı katıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah Savaş,\"Tütüne alternatif olarak üretilen kiraz, ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamakta. Onun için Pınarlar halkını kutluyorum\" dedi.

İlçe kaymakamı Yasin Ortakcı ise konuşmasında, \"Kaymakam olarak ilk kura çektiğimde Selendi çıktı arkadaşlarıma sorduğumda Selendinin kirazı meşhur dediler. Bende araştırdığımda internette hep Pınarlar kirazını gördüm şimdi tüm dünya Pınarlar kirazını biliyor inşallah bu yıl 14.sü düzenlenen festivalin bundan sonra 140.sı, 240.sı ve 540.sının yapılması temennisiyle tüm üreticileri kutluyorum\" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kiraz yarışması gerçekleştirildi. Köyün 115 kiraz üreticisinden 28 üreticinin katıldığı yarışmada, beş kişilik jüri heyeti, en iyi kirazı seçmekte zorlandı. Jüri, renk bakımından, tane iriliği, ürün tadı, hastalık ve zararlıları bakımından yapılan değerlendirme sonucunda, 0900 ziraat çeşidi ile 495 puanla Ramazan Sönmez birinci oldu ve tam altın kazandı. 476 puanla Yusuf Kayırmaz ikinci olurken ödülü yarım altın oldu. 463 puanla 3. olan Hikmet Akbudak ise çeyrek altın aldı. Dereceye giren diğer üreticiler sertifikalarını ve altın ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı. Ödül töreninin ardından akşam programında ise Somadaki maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için mahalle camide mevlid okundu. Haber Tarihi: 23.06.2014

HaberlerİLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK?Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, 10 Kasım Atatürk"ü Anma Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

...

SELENDİ HALK EĞİTİM PERSONELLERİ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

...

KASIM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA HAVAOĞLU MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

MHP İL TEŞKİLATI BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluşunun 91. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ Saat 21:30 da Ege Meclisi Proğramının Canlı yayın konuğu

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ"" IN CUMA MESAJI

...

EKİM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA AKÇAKERTİL MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...