» Güncel  » Haberler

  

İlçemizde 14. Geleneksel Kiraz Festivali düzenlendi.
 

 

Selendi Kaymakamlığı ve Selendi Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi.

 

 

 Selendi Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımızca düzenlenen 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi. 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan festivale, Selendi Kaymakamı Yasin Ortakcı, Belediye Başkanımız Sayın  Nurullah Savaş, Garnizon Komutanı Vekili Kıdemli Başçavuş Kadir Ateş, Pınarlar Mahalle Muhtarı Bekir Sağdıç, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire müdürleri, komşu ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi partilerin yöneticileri ve ilçe halkı katıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah Savaş,\"Tütüne alternatif olarak üretilen kiraz, ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamakta. Onun için Pınarlar halkını kutluyorum\" dedi.

İlçe kaymakamı Yasin Ortakcı ise konuşmasında, \"Kaymakam olarak ilk kura çektiğimde Selendi çıktı arkadaşlarıma sorduğumda Selendinin kirazı meşhur dediler. Bende araştırdığımda internette hep Pınarlar kirazını gördüm şimdi tüm dünya Pınarlar kirazını biliyor inşallah bu yıl 14.sü düzenlenen festivalin bundan sonra 140.sı, 240.sı ve 540.sının yapılması temennisiyle tüm üreticileri kutluyorum\" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kiraz yarışması gerçekleştirildi. Köyün 115 kiraz üreticisinden 28 üreticinin katıldığı yarışmada, beş kişilik jüri heyeti, en iyi kirazı seçmekte zorlandı. Jüri, renk bakımından, tane iriliği, ürün tadı, hastalık ve zararlıları bakımından yapılan değerlendirme sonucunda, 0900 ziraat çeşidi ile 495 puanla Ramazan Sönmez birinci oldu ve tam altın kazandı. 476 puanla Yusuf Kayırmaz ikinci olurken ödülü yarım altın oldu. 463 puanla 3. olan Hikmet Akbudak ise çeyrek altın aldı. Dereceye giren diğer üreticiler sertifikalarını ve altın ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı. Ödül töreninin ardından akşam programında ise Somadaki maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için mahalle camide mevlid okundu. Haber Tarihi: 23.06.2014

HaberlerBelediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Her hafta bir mahalle ziyaretinin ikincisini İlçemiz Tepeynihan mahallesinde gerçekleştirdi.

...

İlçemizde İstiklâl Marşı nın kabul edilişinin 94. yıl dönümü kutlandı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ ?12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy?u Anma Günü? dolayısıyla mesaj yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

...

HER HAFTA BİR MAHALLE ZİYARETİ BUGÜN İLÇEMİZ YENİCE MAHALLESİNDE BAŞLADI.

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET MEMİŞ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

ŞUBAT 2015 AYI OLAGAN MECLİS TOPLANTISI 03/02/2015 GÜNÜ İLÇEMİZ ZIRAMAN MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Mart Ayı Meclis Toplantısı İlçemiz Selmenhacılar Mahallesinde yapıldı.

...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Serpil Çakır, Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ? ı makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ esnaflarımızı ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret etti.

...

MART 2015 AYI OLAGAN MECLİS TOPLANTISI 03/03/2015 GÜNÜ İLÇEMİZ SELMENHACILAR MAHALLESİNDE YAPILACAK

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İRFAN AKARSU BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

SEL-MAN-DER YÖNETİM KURULU BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...