» Güncel  » Haberler

  

İlçemizde 14. Geleneksel Kiraz Festivali düzenlendi.
 

 

Selendi Kaymakamlığı ve Selendi Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi.

 

 

 Selendi Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımızca düzenlenen 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi. 14. Kiraz Festivali Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan festivale, Selendi Kaymakamı Yasin Ortakcı, Belediye Başkanımız Sayın  Nurullah Savaş, Garnizon Komutanı Vekili Kıdemli Başçavuş Kadir Ateş, Pınarlar Mahalle Muhtarı Bekir Sağdıç, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire müdürleri, komşu ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi partilerin yöneticileri ve ilçe halkı katıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah Savaş,\"Tütüne alternatif olarak üretilen kiraz, ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamakta. Onun için Pınarlar halkını kutluyorum\" dedi.

İlçe kaymakamı Yasin Ortakcı ise konuşmasında, \"Kaymakam olarak ilk kura çektiğimde Selendi çıktı arkadaşlarıma sorduğumda Selendinin kirazı meşhur dediler. Bende araştırdığımda internette hep Pınarlar kirazını gördüm şimdi tüm dünya Pınarlar kirazını biliyor inşallah bu yıl 14.sü düzenlenen festivalin bundan sonra 140.sı, 240.sı ve 540.sının yapılması temennisiyle tüm üreticileri kutluyorum\" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kiraz yarışması gerçekleştirildi. Köyün 115 kiraz üreticisinden 28 üreticinin katıldığı yarışmada, beş kişilik jüri heyeti, en iyi kirazı seçmekte zorlandı. Jüri, renk bakımından, tane iriliği, ürün tadı, hastalık ve zararlıları bakımından yapılan değerlendirme sonucunda, 0900 ziraat çeşidi ile 495 puanla Ramazan Sönmez birinci oldu ve tam altın kazandı. 476 puanla Yusuf Kayırmaz ikinci olurken ödülü yarım altın oldu. 463 puanla 3. olan Hikmet Akbudak ise çeyrek altın aldı. Dereceye giren diğer üreticiler sertifikalarını ve altın ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı. Ödül töreninin ardından akşam programında ise Somadaki maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için mahalle camide mevlid okundu. Haber Tarihi: 23.06.2014

HaberlerKurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

EYLÜL 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA DUMANLAR MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Şengül Bulut ARSEVER"" in halk konseri

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 19. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 3. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.

...

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLÇEMİZDE KUTLANDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah Savaş" ın Selendi nin Kurtuluşunun 92. yılı dönümü kutlama mesajı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Selendi" nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. yıldönümü Geleneksel 19. Kültür ve Cirit Festivali,3. Selendili" ler günü etkinlik ve kutlama programıdır.

...

İlçemiz Oda Başkanları Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Aşkın AKKOÇ"""""""" u makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

(TEOG) Türkiye Birincisi Nurullah AKGÜN Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ"" ı makamında ziyaret etti.

...

İlçemizde İki Direk Bi Şamata Akşamı Yaşandı

...