» Güncel  » Haberler

  

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah Savaş" ın Selendi nin Kurtuluşunun 92. yılı dönümü kutlama mesajı.
 


Belediye\r\nBaşkanımız Sayın Ecz. Nurullah Savaş ın Selendi nin Kurtuluşunun 92. yılı\r\ndönümü kutlama mesajında; Kurtuluş mücadelesinde\r\n5.süvari Kolordu Komutanı General Fahrettin Altay?ın emri gereğince, Gediz?deki\r\n1.Süvari Tümeni,3 Eylül 1922 sabahı harekete geçerek, Selendi dağlarının kötü\r\nve sarp yollarından saat 11.45?te Selendi?ye girmiş ve ilçemizi düşmanlardan\r\nkurtarmıştır.

\r\n\r\n

3 Eylül, milli mücadele\r\nsürecinde Selendi halkına büyük gurur yaşatan bir tarihtir. İlçemizde yaşayanlar\r\nolarak 3 Eylüllerde bu büyük gururu birlikte paylaşıyoruz. Geçmişimizi,\r\natalarımızı, bu topraklar uğruna seve seve canını verip şehit düşenleri, gazi\r\nolanları yâd etme fırsatını bir kez daha buluyoruz. Bu vesile ile Ulu Önderimiz\r\nBaşkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Kurtuluş mücadelesi ile İlçemiz özgürlüğüne kavuşturan, böyle bir şanlı tarihe sahip olmamızı sağlayan\r\nşehitlerimizi ve bugün aramızda olmayan gazilerimizi rahmetle anıyorum. Onların\r\ntorunlarını saygı ve minnetle selamlıyor, İlçemizin Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümünü, 19. Kültür ve Cirit Festivali ve 3. Selendi liler gününü kutluyorum. 

Birlik ve Beraberliğimizin pekişmesi\r\nadına yapılacak olan etkinliklere katılımlarınız İlçemize güç verecektir.Haber Tarihi: 29.08.2014

HaberlerKurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

EYLÜL 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA DUMANLAR MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Şengül Bulut ARSEVER"" in halk konseri

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 19. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 3. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.

...

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLÇEMİZDE KUTLANDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah Savaş" ın Selendi nin Kurtuluşunun 92. yılı dönümü kutlama mesajı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Selendi" nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. yıldönümü Geleneksel 19. Kültür ve Cirit Festivali,3. Selendili" ler günü etkinlik ve kutlama programıdır.

...

İlçemiz Oda Başkanları Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Aşkın AKKOÇ"""""""" u makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

(TEOG) Türkiye Birincisi Nurullah AKGÜN Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ"" ı makamında ziyaret etti.

...

İlçemizde İki Direk Bi Şamata Akşamı Yaşandı

...