» Güncel  » Haberler

  

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 19. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 3. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.
 

Selendi?nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıldönümü,Geleneksel 19. Kültür ve Cirit Festivali ve 3. Selendililer Günü münasebetiylehazırlanan programa sabah saatlerinde Selendi girişinde başlanıldı.  

Selendi girişinde Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, Siyasi Parti Teşkilatları, SivilToplum Örgütleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla, ilçe dışında bulunanSelendilileri \"Hemşerilerimiz Memleketimize Hoşgeldiniz\" pankartıaçılıp cirit takımları ve davul zurna eşliğinde karşıladı. 

 Hep birlikte Belediye önüne gelen Selendililere,Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ bir konuşma yaptı. Konuşmasında, ilçeadına atılan bu adımın Selendi tarihine altın harflerle yazılacak kadarönemli bir gün olduğunu belirterek \"Bugün, Selendinin birlik ve beraberliğinin simgesi olarak nesildennesillere anlatılacak olan bir gün olarak hafızalarda yer edecektir. Buradaşunu söylemek isterim ki artık Selendibirdir, tekdir. Bundan sonra ilçedesiyaset ikinci plandadır. Birinci olan artıkSelendidir\" dedi.  

Selendininbundan sonra Mayıs ayı geldiğinde kamyonlar üzerinde diğer ilçelere çalışmayagiden ilçe değil, gelişmiş bir ilçe konumuna geleceğini söyleyen Savaş, şöylekonuştu: \"Artık kabuğumuzdan sıyrıldık, ikinci kişi olmaktan çıktık,bundan sonra hedefimiz el birliği içerisinde ben yok biz varız parolasıylahareket ederek Selendinintalihini değiştireceğiz. Bu gün mutlu bir günümüz, tüm Selendili hemşerilerimburada gurbete çıkan anlamaz, onların memleket hasreti gözlerinden okunuyor,evinize hoşgeldiniz.\"

Kalabalık grupla giriş yapan İzmir, İstanbul,Manisa, Uşak, Turgutlu, Salihli ve Kula SelendililerDerneklerinin Başkanları,\"İlçemiz birdir, ayrı gayrı yoktur\" diyerek Selendininbütünleştiğini belirtti. Dernek Başkanları, \"Suyunu içtiğimiz, toprağındabüyüdüğümüz havasını kokladığımız ilçemize geldik, bu gün bir düğün günüdür budüğün hayırlı olsun\" dediler.

Programa Selendi KaymakamıYasin ORTAKCI, Manisa Belediye BaşkanıSayın Cengiz ERGÜN, Kula Belediye Başkanı Hüseyin TOSUN, Salihli BelediyeBaşkanı Zeki KAYDA, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati SELCUK,SayınNurullah SAVAŞ, Derneklerin yönetim kurulu üyeleri,  SelendidekiSiyasi Partilerin Başkanları, Oda Başkanları ve İlçe halkı katıldı. EtkinlikHalk Eğitim Merkezi bahçesinde verilen yöresel yemeklerin yenmesi, ValiMuzaffer ECEMİŞ cirit sahasında, Manisa Türkiye ciritşampiyonasında temsil eden cirit takımlarının müsabakalarının oynanmasınınardından akçam Üç Eylül Şehir Stadyumunda konser düzenlendi. Ankaralı Yasemin?in katıldığı halk konseriyle vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.Etkinliklerdevam edecektir.Haber Tarihi: 01.09.2014

HaberlerBelediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Her hafta bir mahalle ziyaretinin ikincisini İlçemiz Tepeynihan mahallesinde gerçekleştirdi.

...

İlçemizde İstiklâl Marşı nın kabul edilişinin 94. yıl dönümü kutlandı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ ?12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy?u Anma Günü? dolayısıyla mesaj yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

...

HER HAFTA BİR MAHALLE ZİYARETİ BUGÜN İLÇEMİZ YENİCE MAHALLESİNDE BAŞLADI.

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET MEMİŞ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

ŞUBAT 2015 AYI OLAGAN MECLİS TOPLANTISI 03/02/2015 GÜNÜ İLÇEMİZ ZIRAMAN MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Mart Ayı Meclis Toplantısı İlçemiz Selmenhacılar Mahallesinde yapıldı.

...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Serpil Çakır, Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ? ı makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ esnaflarımızı ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret etti.

...

MART 2015 AYI OLAGAN MECLİS TOPLANTISI 03/03/2015 GÜNÜ İLÇEMİZ SELMENHACILAR MAHALLESİNDE YAPILACAK

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İRFAN AKARSU BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

SEL-MAN-DER YÖNETİM KURULU BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...