» Güncel  » Haberler

  

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 19. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 3. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.
 

Selendi?nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıldönümü,Geleneksel 19. Kültür ve Cirit Festivali ve 3. Selendililer Günü münasebetiylehazırlanan programa sabah saatlerinde Selendi girişinde başlanıldı.  

Selendi girişinde Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, Siyasi Parti Teşkilatları, SivilToplum Örgütleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla, ilçe dışında bulunanSelendilileri \"Hemşerilerimiz Memleketimize Hoşgeldiniz\" pankartıaçılıp cirit takımları ve davul zurna eşliğinde karşıladı. 

 Hep birlikte Belediye önüne gelen Selendililere,Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ bir konuşma yaptı. Konuşmasında, ilçeadına atılan bu adımın Selendi tarihine altın harflerle yazılacak kadarönemli bir gün olduğunu belirterek \"Bugün, Selendinin birlik ve beraberliğinin simgesi olarak nesildennesillere anlatılacak olan bir gün olarak hafızalarda yer edecektir. Buradaşunu söylemek isterim ki artık Selendibirdir, tekdir. Bundan sonra ilçedesiyaset ikinci plandadır. Birinci olan artıkSelendidir\" dedi.  

Selendininbundan sonra Mayıs ayı geldiğinde kamyonlar üzerinde diğer ilçelere çalışmayagiden ilçe değil, gelişmiş bir ilçe konumuna geleceğini söyleyen Savaş, şöylekonuştu: \"Artık kabuğumuzdan sıyrıldık, ikinci kişi olmaktan çıktık,bundan sonra hedefimiz el birliği içerisinde ben yok biz varız parolasıylahareket ederek Selendinintalihini değiştireceğiz. Bu gün mutlu bir günümüz, tüm Selendili hemşerilerimburada gurbete çıkan anlamaz, onların memleket hasreti gözlerinden okunuyor,evinize hoşgeldiniz.\"

Kalabalık grupla giriş yapan İzmir, İstanbul,Manisa, Uşak, Turgutlu, Salihli ve Kula SelendililerDerneklerinin Başkanları,\"İlçemiz birdir, ayrı gayrı yoktur\" diyerek Selendininbütünleştiğini belirtti. Dernek Başkanları, \"Suyunu içtiğimiz, toprağındabüyüdüğümüz havasını kokladığımız ilçemize geldik, bu gün bir düğün günüdür budüğün hayırlı olsun\" dediler.

Programa Selendi KaymakamıYasin ORTAKCI, Manisa Belediye BaşkanıSayın Cengiz ERGÜN, Kula Belediye Başkanı Hüseyin TOSUN, Salihli BelediyeBaşkanı Zeki KAYDA, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati SELCUK,SayınNurullah SAVAŞ, Derneklerin yönetim kurulu üyeleri,  SelendidekiSiyasi Partilerin Başkanları, Oda Başkanları ve İlçe halkı katıldı. EtkinlikHalk Eğitim Merkezi bahçesinde verilen yöresel yemeklerin yenmesi, ValiMuzaffer ECEMİŞ cirit sahasında, Manisa Türkiye ciritşampiyonasında temsil eden cirit takımlarının müsabakalarının oynanmasınınardından akçam Üç Eylül Şehir Stadyumunda konser düzenlendi. Ankaralı Yasemin?in katıldığı halk konseriyle vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.Etkinliklerdevam edecektir.Haber Tarihi: 01.09.2014

HaberlerİLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK?Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, 10 Kasım Atatürk"ü Anma Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

...

SELENDİ HALK EĞİTİM PERSONELLERİ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

...

KASIM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA HAVAOĞLU MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

MHP İL TEŞKİLATI BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluşunun 91. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ Saat 21:30 da Ege Meclisi Proğramının Canlı yayın konuğu

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ"" IN CUMA MESAJI

...

EKİM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA AKÇAKERTİL MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...