» Güncel  » Haberler

  

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 19. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 3. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.
 

Selendi?nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıldönümü,Geleneksel 19. Kültür ve Cirit Festivali ve 3. Selendililer Günü münasebetiylehazırlanan programa sabah saatlerinde Selendi girişinde başlanıldı.  

Selendi girişinde Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, Siyasi Parti Teşkilatları, SivilToplum Örgütleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla, ilçe dışında bulunanSelendilileri \"Hemşerilerimiz Memleketimize Hoşgeldiniz\" pankartıaçılıp cirit takımları ve davul zurna eşliğinde karşıladı. 

 Hep birlikte Belediye önüne gelen Selendililere,Belediye Başkanımız Sayın Nurullah SAVAŞ bir konuşma yaptı. Konuşmasında, ilçeadına atılan bu adımın Selendi tarihine altın harflerle yazılacak kadarönemli bir gün olduğunu belirterek \"Bugün, Selendinin birlik ve beraberliğinin simgesi olarak nesildennesillere anlatılacak olan bir gün olarak hafızalarda yer edecektir. Buradaşunu söylemek isterim ki artık Selendibirdir, tekdir. Bundan sonra ilçedesiyaset ikinci plandadır. Birinci olan artıkSelendidir\" dedi.  

Selendininbundan sonra Mayıs ayı geldiğinde kamyonlar üzerinde diğer ilçelere çalışmayagiden ilçe değil, gelişmiş bir ilçe konumuna geleceğini söyleyen Savaş, şöylekonuştu: \"Artık kabuğumuzdan sıyrıldık, ikinci kişi olmaktan çıktık,bundan sonra hedefimiz el birliği içerisinde ben yok biz varız parolasıylahareket ederek Selendinintalihini değiştireceğiz. Bu gün mutlu bir günümüz, tüm Selendili hemşerilerimburada gurbete çıkan anlamaz, onların memleket hasreti gözlerinden okunuyor,evinize hoşgeldiniz.\"

Kalabalık grupla giriş yapan İzmir, İstanbul,Manisa, Uşak, Turgutlu, Salihli ve Kula SelendililerDerneklerinin Başkanları,\"İlçemiz birdir, ayrı gayrı yoktur\" diyerek Selendininbütünleştiğini belirtti. Dernek Başkanları, \"Suyunu içtiğimiz, toprağındabüyüdüğümüz havasını kokladığımız ilçemize geldik, bu gün bir düğün günüdür budüğün hayırlı olsun\" dediler.

Programa Selendi KaymakamıYasin ORTAKCI, Manisa Belediye BaşkanıSayın Cengiz ERGÜN, Kula Belediye Başkanı Hüseyin TOSUN, Salihli BelediyeBaşkanı Zeki KAYDA, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati SELCUK,SayınNurullah SAVAŞ, Derneklerin yönetim kurulu üyeleri,  SelendidekiSiyasi Partilerin Başkanları, Oda Başkanları ve İlçe halkı katıldı. EtkinlikHalk Eğitim Merkezi bahçesinde verilen yöresel yemeklerin yenmesi, ValiMuzaffer ECEMİŞ cirit sahasında, Manisa Türkiye ciritşampiyonasında temsil eden cirit takımlarının müsabakalarının oynanmasınınardından akçam Üç Eylül Şehir Stadyumunda konser düzenlendi. Ankaralı Yasemin?in katıldığı halk konseriyle vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.Etkinliklerdevam edecektir.Haber Tarihi: 01.09.2014

HaberlerKurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

EYLÜL 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA DUMANLAR MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Kurtuluş Etkinlikleri devam ediyor.

...

Şengül Bulut ARSEVER"" in halk konseri

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 19. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 3. SELENDİLİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANIYOR.

...

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLÇEMİZDE KUTLANDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah Savaş" ın Selendi nin Kurtuluşunun 92. yılı dönümü kutlama mesajı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Selendi" nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. yıldönümü Geleneksel 19. Kültür ve Cirit Festivali,3. Selendili" ler günü etkinlik ve kutlama programıdır.

...

İlçemiz Oda Başkanları Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Aşkın AKKOÇ"""""""" u makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

(TEOG) Türkiye Birincisi Nurullah AKGÜN Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ"" ı makamında ziyaret etti.

...

İlçemizde İki Direk Bi Şamata Akşamı Yaşandı

...