» Güncel  » Haberler

  

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.
 

Hükümet Konağı önündedüzenlenen törene Kaymakam Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Üsteğmen MustafaAkpınar, Belediye Başkanımız  Nurullah Savaş, Kula, Selendi ve Demirci li gaziler siyasi parti ve siviltoplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtınaçelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Törenlerde protokol üyelerinin halkın bayramını kutlamasının ardından temsilimilis kuvvetlerinin şehre girişiyle atlılar, Kara Fatmayı canlandıran küçükbir kız çocuğunu kurtardı ve kız çocuğu elindeki Türk Bayrağını göndere çekti.

            Günün anlam ve önemiyle ilgilikonuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, 3 Eylül 1922 günüsaat 11. 45 sıralarında 5. süvari kolordu komutanı FahrettinAltay yönetimindekiTürk ordusunun ilçeye girdiğini ve 27 Temmuz 1920 yılından beri işgal altındakiilçeyi kurtardığını dile getirdi. Savaş, \"Bu toprakları bize vatan yapanaziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları bize emanetbırakan şehitlerimiz için birlik ve beraberlik içinde, vatana sahip çıkmalıyız.Bu vesileyle kurtuluş bayramınızı kutluyorum\" dedi. Öğrenciler tarafındanşiirlerin okunmasının ardından,Manisa Büyükşehir Belediyesi ŞehzadelerMehteran Takımı da gösteri sundu. Satılmış Mahallesi Halk oyunlarınıngösterilerinin ardından Garnizon komutanlığına şükranların sunulmasınınardından tören sona erdi. Şenlikler kapsamında İlçe Belediyesi tarafından 9yardıma muhtaç fakir aile çocukları İlçe Devlet Hastanesinde sünnet ettirildi.Şehitler için Merkez Yeni Camide Kuran-ı kerim okutuldu. Cirit gösterileriyapıldı. 4 gün boyunca konserler verildi. Son olarak ta bu akşam Ahmet Şafak konseri verildikten sonra kutlamalartamamlanacak.Haber Tarihi: 03.09.2014

HaberlerBelediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

...

KASIM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA HAVAOĞLU MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

MHP İL TEŞKİLATI BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluşunun 91. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ Saat 21:30 da Ege Meclisi Proğramının Canlı yayın konuğu

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ"" IN CUMA MESAJI

...

EKİM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA AKÇAKERTİL MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Sayın Nurullah SAVAŞ"" ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

...

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.

...

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.

...