» Güncel  » Haberler

  

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.
 

Hükümet Konağı önündedüzenlenen törene Kaymakam Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Üsteğmen MustafaAkpınar, Belediye Başkanımız  Nurullah Savaş, Kula, Selendi ve Demirci li gaziler siyasi parti ve siviltoplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtınaçelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Törenlerde protokol üyelerinin halkın bayramını kutlamasının ardından temsilimilis kuvvetlerinin şehre girişiyle atlılar, Kara Fatmayı canlandıran küçükbir kız çocuğunu kurtardı ve kız çocuğu elindeki Türk Bayrağını göndere çekti.

            Günün anlam ve önemiyle ilgilikonuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, 3 Eylül 1922 günüsaat 11. 45 sıralarında 5. süvari kolordu komutanı FahrettinAltay yönetimindekiTürk ordusunun ilçeye girdiğini ve 27 Temmuz 1920 yılından beri işgal altındakiilçeyi kurtardığını dile getirdi. Savaş, \"Bu toprakları bize vatan yapanaziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları bize emanetbırakan şehitlerimiz için birlik ve beraberlik içinde, vatana sahip çıkmalıyız.Bu vesileyle kurtuluş bayramınızı kutluyorum\" dedi. Öğrenciler tarafındanşiirlerin okunmasının ardından,Manisa Büyükşehir Belediyesi ŞehzadelerMehteran Takımı da gösteri sundu. Satılmış Mahallesi Halk oyunlarınıngösterilerinin ardından Garnizon komutanlığına şükranların sunulmasınınardından tören sona erdi. Şenlikler kapsamında İlçe Belediyesi tarafından 9yardıma muhtaç fakir aile çocukları İlçe Devlet Hastanesinde sünnet ettirildi.Şehitler için Merkez Yeni Camide Kuran-ı kerim okutuldu. Cirit gösterileriyapıldı. 4 gün boyunca konserler verildi. Son olarak ta bu akşam Ahmet Şafak konseri verildikten sonra kutlamalartamamlanacak.Haber Tarihi: 03.09.2014

HaberlerBelediye Başkanımız 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle engelli vatandaşa akülü ve manüel tekerlekli sandalye hediye etti.

...

Belediye Başkanımız, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etti.

...

2014 Aralık ayı olağan toplantısını İlçemiz Mıdıklı mahallesinde yaptı

...

Belediye Başkanımız yürüme engelli vatandaşımız Hüseyin AKINCI? ya tekerlekli sandalye hediye etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ ? IN 3 ARALIK DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ MESAJI

...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri Belediye Başkanımızı ziyaret etti.

...

MANİSA VALİMİZ ERDOĞAN BEKTAŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.

...

AŞKA OLAN MEYİLİM SENİN YÜZÜNDEN ADLI TİYATRO OYUNU İLÇEMİZDE SAHNELENDİ.

...

Belediye Başkanımız Halil BAŞAK"" ın ailesine başsağlığı diledi

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Öğretmenlerin Gününü Kutladı

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ" IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

...

Selendi Belediye Spor Kulüp Başkanı Belediye Başkanımızı makamında ziyaret etti.

...

Belediyemiz tarafından minare yapımı, bakım, onarım ve çevre düzenlemeleri yaptırılan Karabeyler Mahallesi Karaimamlar Camii?nin açılışı Cuma Namazı sonrası yapıldı.

...

İlçemizde bir evde çıkan yangın maddi hasara neden oldu.

...

Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Belediye Başkanımızla buluştu.

...