» Güncel  » Haberler

  

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.
 

Hükümet Konağı önündedüzenlenen törene Kaymakam Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Üsteğmen MustafaAkpınar, Belediye Başkanımız  Nurullah Savaş, Kula, Selendi ve Demirci li gaziler siyasi parti ve siviltoplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtınaçelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Törenlerde protokol üyelerinin halkın bayramını kutlamasının ardından temsilimilis kuvvetlerinin şehre girişiyle atlılar, Kara Fatmayı canlandıran küçükbir kız çocuğunu kurtardı ve kız çocuğu elindeki Türk Bayrağını göndere çekti.

            Günün anlam ve önemiyle ilgilikonuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, 3 Eylül 1922 günüsaat 11. 45 sıralarında 5. süvari kolordu komutanı FahrettinAltay yönetimindekiTürk ordusunun ilçeye girdiğini ve 27 Temmuz 1920 yılından beri işgal altındakiilçeyi kurtardığını dile getirdi. Savaş, \"Bu toprakları bize vatan yapanaziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları bize emanetbırakan şehitlerimiz için birlik ve beraberlik içinde, vatana sahip çıkmalıyız.Bu vesileyle kurtuluş bayramınızı kutluyorum\" dedi. Öğrenciler tarafındanşiirlerin okunmasının ardından,Manisa Büyükşehir Belediyesi ŞehzadelerMehteran Takımı da gösteri sundu. Satılmış Mahallesi Halk oyunlarınıngösterilerinin ardından Garnizon komutanlığına şükranların sunulmasınınardından tören sona erdi. Şenlikler kapsamında İlçe Belediyesi tarafından 9yardıma muhtaç fakir aile çocukları İlçe Devlet Hastanesinde sünnet ettirildi.Şehitler için Merkez Yeni Camide Kuran-ı kerim okutuldu. Cirit gösterileriyapıldı. 4 gün boyunca konserler verildi. Son olarak ta bu akşam Ahmet Şafak konseri verildikten sonra kutlamalartamamlanacak.Haber Tarihi: 03.09.2014

HaberlerEmniyet Teşkilatı Belediye Başkanımızı makamında ziyaret Etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ" IN CUMA MESAJI

...

İlçemizde müzikseverlere fagot ve flüt ziyafeti.

...

Belediye Başkanımız şampiyon güreşçileri makamında kabul etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ?IN EROL AİLESİNE BAŞ SAĞLIGI MESAJI

...

Belediye Başkanımız şampiyon güreşçileri makamında kabul etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ ŞEHİT MEZARINI ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ ÇORTAK MAHALLESİNDEN HAYIRSEVER HACI ÖMER KAHRAMAN? IN EŞİ HACI NİMET KAHRAMAN? IN CENAZE NAMAZINA KATILDI.

...

Selendi Belediyesi""""nden İşçilerine Yüzde 25 Zam

...

İLÇEMİZDE NEVRUZ ŞENLİĞİ KUTLAMALARI YAPILDI.

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUSTAFA ENÖZ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ IN 21 MART NEVRUZ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Her hafta bir mahalle ziyaretinin üçüncüsünü İlçemiz Beypınar Mahallesinde gerçekleştirdi.

...

ÇANAKKALE ZAFERİ"" NİN 100. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ IN ÇANAKKALE ZAFERİ VE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

...