» Güncel  » Haberler

  

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı
 

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlamaetkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı.Düzenlenen kutlamaprogramına Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez in yanı sıra Selendi Garnizon Komutanı Mustafa AKPINAR, Belediye Başkanımız Ecz Nurullah SAVAŞ, protokol ve daire müdürleriyleGaziler ve Şehit aileleri katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu veİstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayıİlçe Jandarma Komutanlığı personeli Uzm.J.I.Kad.Çvş Emre ŞAHİN yaptı. Gazilereşükran borcumuz olduğunu anımsatarak, vatan savunması uğrunda Şehit olanaskerlere Allahtan rahmet diledi. ŞAHİN, \"Geçmişten günümüze;16 BüyükTürk Devleti kurmuş olan yüce Türk Milleti, asırlardır Asya?dan Avrupa?ya atkoşturmuş, kılıç kuşanmış, cepheden cepheye koşmuş, vatanın bütünlüğü vebirliği için kan dökerek tarihe adını altın harflerle kazımıştır. Milletimizile bağrından çıkan kahraman ordumuz; Çanakkalede, Yemende,Galiçyada,Balkanlarda, Trablusgarpta, Kurtuluş Savaşında, Korede,Kıbrısta ve iç güvenlik Harekatında Yüz binlerce şehit vermiş ve vatan uğrundahayatlarını ortaya koyan milyonlarca kahraman gazilik mertebesine erişmiştir.Şuna emin olunuz ki, bizler bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada, görevverildiğinde bir an bile duraksamadan, vatan savunmasına katılmakta tereddütetmeyeceğiz.Biliyorum ki, bizden sonraki her Türk genci de bu uğurda tereddütetmeyecektir.Bu  duygu ve düşüncelerle Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,çağdaş, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetimizebugünü armağan ettiği için, gazilerimiz adına şükranlarımızı sunuyor, baştaebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi birkez daha rahmetle anıyor ve tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz\"dedi. Konuşmaların ardından Yatılı İlköğretim Okulu Öğrencileri tarafından gününanlam ve önemini belirten şiirler okudu.
Töreni müteakip protokol ile GazilerimizGarnizon Komutanlığına geldi. Yapılan sohbet esnasında Kıbrıs Harekâtına katılanGazilerimiz anılarını anlattı. Daha sonra Belediye Protokol üyeleri veGazilerimiz hatıra fotoğrafıçektirdi.                               

 Haber Tarihi: 19.09.2014

HaberlerBelediye Başkanımız 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle engelli vatandaşa akülü ve manüel tekerlekli sandalye hediye etti.

...

Belediye Başkanımız, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etti.

...

2014 Aralık ayı olağan toplantısını İlçemiz Mıdıklı mahallesinde yaptı

...

Belediye Başkanımız yürüme engelli vatandaşımız Hüseyin AKINCI? ya tekerlekli sandalye hediye etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ ? IN 3 ARALIK DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ MESAJI

...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri Belediye Başkanımızı ziyaret etti.

...

MANİSA VALİMİZ ERDOĞAN BEKTAŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.

...

AŞKA OLAN MEYİLİM SENİN YÜZÜNDEN ADLI TİYATRO OYUNU İLÇEMİZDE SAHNELENDİ.

...

Belediye Başkanımız Halil BAŞAK"" ın ailesine başsağlığı diledi

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Öğretmenlerin Gününü Kutladı

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ" IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

...

Selendi Belediye Spor Kulüp Başkanı Belediye Başkanımızı makamında ziyaret etti.

...

Belediyemiz tarafından minare yapımı, bakım, onarım ve çevre düzenlemeleri yaptırılan Karabeyler Mahallesi Karaimamlar Camii?nin açılışı Cuma Namazı sonrası yapıldı.

...

İlçemizde bir evde çıkan yangın maddi hasara neden oldu.

...

Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Belediye Başkanımızla buluştu.

...