» Güncel  » Haberler

  

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı
 

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlamaetkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı.Düzenlenen kutlamaprogramına Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez in yanı sıra Selendi Garnizon Komutanı Mustafa AKPINAR, Belediye Başkanımız Ecz Nurullah SAVAŞ, protokol ve daire müdürleriyleGaziler ve Şehit aileleri katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu veİstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayıİlçe Jandarma Komutanlığı personeli Uzm.J.I.Kad.Çvş Emre ŞAHİN yaptı. Gazilereşükran borcumuz olduğunu anımsatarak, vatan savunması uğrunda Şehit olanaskerlere Allahtan rahmet diledi. ŞAHİN, \"Geçmişten günümüze;16 BüyükTürk Devleti kurmuş olan yüce Türk Milleti, asırlardır Asya?dan Avrupa?ya atkoşturmuş, kılıç kuşanmış, cepheden cepheye koşmuş, vatanın bütünlüğü vebirliği için kan dökerek tarihe adını altın harflerle kazımıştır. Milletimizile bağrından çıkan kahraman ordumuz; Çanakkalede, Yemende,Galiçyada,Balkanlarda, Trablusgarpta, Kurtuluş Savaşında, Korede,Kıbrısta ve iç güvenlik Harekatında Yüz binlerce şehit vermiş ve vatan uğrundahayatlarını ortaya koyan milyonlarca kahraman gazilik mertebesine erişmiştir.Şuna emin olunuz ki, bizler bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada, görevverildiğinde bir an bile duraksamadan, vatan savunmasına katılmakta tereddütetmeyeceğiz.Biliyorum ki, bizden sonraki her Türk genci de bu uğurda tereddütetmeyecektir.Bu  duygu ve düşüncelerle Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,çağdaş, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetimizebugünü armağan ettiği için, gazilerimiz adına şükranlarımızı sunuyor, baştaebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi birkez daha rahmetle anıyor ve tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz\"dedi. Konuşmaların ardından Yatılı İlköğretim Okulu Öğrencileri tarafından gününanlam ve önemini belirten şiirler okudu.
Töreni müteakip protokol ile GazilerimizGarnizon Komutanlığına geldi. Yapılan sohbet esnasında Kıbrıs Harekâtına katılanGazilerimiz anılarını anlattı. Daha sonra Belediye Protokol üyeleri veGazilerimiz hatıra fotoğrafıçektirdi.                               

 Haber Tarihi: 19.09.2014

HaberlerBELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ?IN EROL AİLESİNE BAŞ SAĞLIGI MESAJI

...

Belediye Başkanımız şampiyon güreşçileri makamında kabul etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ ŞEHİT MEZARINI ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ ÇORTAK MAHALLESİNDEN HAYIRSEVER HACI ÖMER KAHRAMAN? IN EŞİ HACI NİMET KAHRAMAN? IN CENAZE NAMAZINA KATILDI.

...

Selendi Belediyesi""""nden İşçilerine Yüzde 25 Zam

...

İLÇEMİZDE NEVRUZ ŞENLİĞİ KUTLAMALARI YAPILDI.

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUSTAFA ENÖZ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ IN 21 MART NEVRUZ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Her hafta bir mahalle ziyaretinin üçüncüsünü İlçemiz Beypınar Mahallesinde gerçekleştirdi.

...

ÇANAKKALE ZAFERİ"" NİN 100. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ IN ÇANAKKALE ZAFERİ VE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Her hafta bir mahalle ziyaretinin ikincisini İlçemiz Tepeynihan mahallesinde gerçekleştirdi.

...

İlçemizde İstiklâl Marşı nın kabul edilişinin 94. yıl dönümü kutlandı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ ?12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy?u Anma Günü? dolayısıyla mesaj yayınladı.

...