» Güncel  » Haberler

  

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı
 

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlamaetkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı.Düzenlenen kutlamaprogramına Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez in yanı sıra Selendi Garnizon Komutanı Mustafa AKPINAR, Belediye Başkanımız Ecz Nurullah SAVAŞ, protokol ve daire müdürleriyleGaziler ve Şehit aileleri katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu veİstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayıİlçe Jandarma Komutanlığı personeli Uzm.J.I.Kad.Çvş Emre ŞAHİN yaptı. Gazilereşükran borcumuz olduğunu anımsatarak, vatan savunması uğrunda Şehit olanaskerlere Allahtan rahmet diledi. ŞAHİN, \"Geçmişten günümüze;16 BüyükTürk Devleti kurmuş olan yüce Türk Milleti, asırlardır Asya?dan Avrupa?ya atkoşturmuş, kılıç kuşanmış, cepheden cepheye koşmuş, vatanın bütünlüğü vebirliği için kan dökerek tarihe adını altın harflerle kazımıştır. Milletimizile bağrından çıkan kahraman ordumuz; Çanakkalede, Yemende,Galiçyada,Balkanlarda, Trablusgarpta, Kurtuluş Savaşında, Korede,Kıbrısta ve iç güvenlik Harekatında Yüz binlerce şehit vermiş ve vatan uğrundahayatlarını ortaya koyan milyonlarca kahraman gazilik mertebesine erişmiştir.Şuna emin olunuz ki, bizler bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada, görevverildiğinde bir an bile duraksamadan, vatan savunmasına katılmakta tereddütetmeyeceğiz.Biliyorum ki, bizden sonraki her Türk genci de bu uğurda tereddütetmeyecektir.Bu  duygu ve düşüncelerle Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,çağdaş, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetimizebugünü armağan ettiği için, gazilerimiz adına şükranlarımızı sunuyor, baştaebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi birkez daha rahmetle anıyor ve tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz\"dedi. Konuşmaların ardından Yatılı İlköğretim Okulu Öğrencileri tarafından gününanlam ve önemini belirten şiirler okudu.
Töreni müteakip protokol ile GazilerimizGarnizon Komutanlığına geldi. Yapılan sohbet esnasında Kıbrıs Harekâtına katılanGazilerimiz anılarını anlattı. Daha sonra Belediye Protokol üyeleri veGazilerimiz hatıra fotoğrafıçektirdi.                               

 Haber Tarihi: 19.09.2014

HaberlerBelediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

...

KASIM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA HAVAOĞLU MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

MHP İL TEŞKİLATI BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ PERŞEMBE PAZARINDA ESNAF VE HALKLA BULUŞTU

...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

...

Belediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluşunun 91. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ Saat 21:30 da Ege Meclisi Proğramının Canlı yayın konuğu

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ"" IN CUMA MESAJI

...

EKİM 2014 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA AKÇAKERTİL MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Sayın Nurullah SAVAŞ"" ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

...

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.

...

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıldönümü ve 19.Geleneksel Cirit Festivali coşkuyla kutlandı.

...