» Güncel  » Haberler

  

SELENDİ BELEDİYESİ MEMURLARINDA SÖZLEŞME YENİLENDİ.
 

     Selendi Belediyesi ile Türk Kamu- Sen e bağlı Türk Yerel Hizmet Sen, memurları ilgilendiren toplu sözleşme protokolü imzalandı. Protokol törenine Selendi Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ ve Türk Yerel Hizmet Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Ali ALGIN, Yönetim Kurulu Üyesi Cem ÖZLEYEN, Manisa Büyükşehir İlçe Koordinatörü Mustafa BAŞYİĞİT ve Selendi Belediyesi Türk Yerel Hizmet Sen İşyeri Temsilcisi Zabıta Müdürü Ümüt ÇAKMAK katıldı. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanımız, ?11 Nisan 2012 tarihli Resmi Gazete? de yayımlanan ve 6289 sayılı kanun ile kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanununda yapılan değişiklikle, kamu görevlileri sendikalar ve toplu sözleşme yasasının 32. maddesi yeniden düzenlendi. Bu kanunda yapılan değişikliklerle yerel yönetimlerde 657ye tabi çalışanlar, bulundukları kurumlarıyla sosyal denge tazminatı sözleşmesi yapma hakkına kavuştular. Biz de çalışanlarımızın ekonomik koşullarını biraz daha iyileştirecek Toplu İş Sözleşmesini (TİS)imzalamak üzere bugün burada bulunuyoruz, sözleşmenin belediyemizde çalışan memurlarımıza hayırlı olmasını söyleyerek, ? Belediye olarak arkadaşlarımız çok yoğun bir şekilde çalışıp kamu hizmeti veriyorlar. Ben bu gayretlerinden dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu sözleşme ile memurlarımıza katkıda bulunmak bizim için sevindirici. Belediyemizin imkanları dahilinde en iyi ücreti vermeye çalıştık? dedi.

      Türk Yerel Hizmet Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Ali ALĞIN da Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ? a sendikal haklara gösterdiği ilgi ve verdiği destekten dolayı teşekkür etti. ?Bu sosyal denge tazminatı sözleşmesiyle memur  arkadaşlarımız için en iyi sonucu aldık.Hepsine hayırlı olsun. Belediye Başkanımız ellerindeki imkanlarla en iyi ücreti verdi. Kendilerine bize karşı gösterdiği nezaket ve bu sözleşme için çok teşekkür ediyorum? imzalanan protokol ile sendika çalışanlarına 01 Ocak 2015 ayı itibariyle iki yıl geçerli olmak üzere her ay net 300,00 TL. sosyal denge tazminatı olarak ödeme yapılacaktır. Dedi.Haber Tarihi: 06.01.2015

HaberlerSATRANÇ TAKIMI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ""""I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...

KAYMAKAM BEYDEN BAŞKANIMIZA İADEİ ZİYARET

...

BELEDİYEMİZ KÜLTÜR SALONUNDA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ.NURULLAH SAVAŞ PROJE ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

...

Belediye Başbakanımızdan Fatma YILDIZ? a Ortopedik Yatak

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ IN 21 MART NEVRUZ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

...

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI YAPILDI

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ IN ÇANAKKALE ZAFERİ VE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

...

Belediye Başkanlığımızca İlçemizde görev yapan doktorların Tıp Bayramı Kutlandı

...

İLÇEMİZDE İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 95. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ ?12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy?u Anma Günü? dolayısıyla mesaj yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

...

2016 MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK

...

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MASKİ DAİRE BAŞKANLARI BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

...

İLÇE KAYMAKAMIMIZ TAYFUN DELİ, BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ.NURULLAH SAVAŞ VE EMNİYET AMİRİ MEHMET ASLAN İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINI ZİYARET ETTİ.

...