» Güncel  » Haberler

  

Zirve Dağcılık Uşak ve İzmir Şubeleri ile Anemon Dağcılık kulübü üye dağcılar İlçemiz Terziler Mahallesinde bulunan Yelimere kanyonunu yürüdü.
 
Zirve Dağcılık Uşak ve İzmir Şubeleri ile Anemon Dağcılık kulübü üye dağcılar İlçemiz Terziler Mahallesinde bulunan Yelimere kanyonunu yürüdü. Yürüyüşe ayrıca Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Sakine Öz, Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ siyasi partilerin Başkanları Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. Terziler Mahallesine ile bitişik olan kendine has özellikleri essiz doğa manzarasına sahip çok sarp yerde bulunan içinde mağaralarını da barındıran Yelimere Kanyonlarının yerini bilen sadece yöre avcıları ve çobanlar ardından şimdi artık tüm dünya duyacak. Çok sarp ve derin bir kanyonlar olmakla birlikte yöre halkı tarafından Yelimere kanyonları olarak adlandırılan bölge İlgi çekici doğal yapısı ile alternatif turizm için görülmeye değer yerlerden birisi olmaya adaydı. Kanyonları keşfetmek için Zirve Dağcılık Kulübü Uşak ve İzmir Şubeleri ile Manisa Anemon Dağcılık üyeleri tarafından gerçekleştirilen yürüyüş öncesi Sabah saatlerinde Mahalle Muhtarı İsmail Ekim tarafından kahvaltı verildi. Kahvaltının ardından yola çıkan Dağçılar, Milletvekilleri ve vatandaşlar yaklaşık 10 Km?lik kanyonların ve akarsuların bulunduğu vadiyi gezip macera ve eğlenceyi bir arada yaşadılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Zirve Dağcılık Uşak Şube Başkanı Rafet Gezer bu zamana kadar keşfedilmemiş olan Yelimere Kanyonlarını tanımıyoruz bu yerleri tanımak için böyle bir etkinlik düzenledik, yeni bir rota açmak istiyoruz inşallah bunu gerçekleştiririz, bu bölgeyi gezip doğayı tanımak istiyoruz amacımız doğayı korumak, halka doğayı tanıtmak ve doğaya çekmek tüm kulüplerimizi buraya davet ediyoruz dedi. Ak parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ise, buranın turizme kazandırılmasını istiyoruz dedi. Hasan Ören ise, bu güzel günde hem spor yapıyoruz hem burayı geziyoruz dedi.
 Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ, konuşmasında; ??Bugün cennet vatanımızın cennet köşelerinden birisi olan; ilçemiz Terziler Mahallesi Yelimere Kanyonumuzda yürüyüş yaptık. Keşfedilmemiş bir doğa harikası olan Kanyonumuzda ki yürüyüşte bizlere eşlik eden Zirve Dağcılık İzmir ve Uşak Kulüpleriyle Manisa Anemon Dağcılık Kulüplerine ilçemize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.? dedi.Haber Tarihi: 09.02.2015

HaberlerBelediye Başkanımız Ecz.Nurullah SAVAŞ, Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

...

Belediye Başkanlığımızca Bayramlaşma Töreni yapıldı.

...

Belediye Başkanımız Ecz. Sayın Nurullah SAVAŞ"""""""" ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

...

KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

...

Kurban Bayramı öncesi Belediyemiz şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz.Nurullah SAVAŞ? ın Kurban Bayramı Mesajı

...

19 Eylül Gazileri Anma Günü kutlama etkinliği Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ"" IN CUMA MESAJI

...

Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

...

İlçemizde ? Teröre Hayır, Şehit ve Bayrağa Saygı? yürüyüşü yapıldı.

...

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 93. YILDÖNÜMÜ, GELENEKSEL 20. KÜLTÜR VE CİRİT FESTİVALİ VE 4. SELENDİLİLER GÜNÜ KUTLANDI.

...

03 Eylül İlçemizin Kurtuluş bayramı program akışı

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 03 Eylül İlçemizin Kurtuluş bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

...

İLÇEMİZDE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI

...