» Güncel  » Haberler

  

Zirve Dağcılık Uşak ve İzmir Şubeleri ile Anemon Dağcılık kulübü üye dağcılar İlçemiz Terziler Mahallesinde bulunan Yelimere kanyonunu yürüdü.
 
Zirve Dağcılık Uşak ve İzmir Şubeleri ile Anemon Dağcılık kulübü üye dağcılar İlçemiz Terziler Mahallesinde bulunan Yelimere kanyonunu yürüdü. Yürüyüşe ayrıca Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Sakine Öz, Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ siyasi partilerin Başkanları Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. Terziler Mahallesine ile bitişik olan kendine has özellikleri essiz doğa manzarasına sahip çok sarp yerde bulunan içinde mağaralarını da barındıran Yelimere Kanyonlarının yerini bilen sadece yöre avcıları ve çobanlar ardından şimdi artık tüm dünya duyacak. Çok sarp ve derin bir kanyonlar olmakla birlikte yöre halkı tarafından Yelimere kanyonları olarak adlandırılan bölge İlgi çekici doğal yapısı ile alternatif turizm için görülmeye değer yerlerden birisi olmaya adaydı. Kanyonları keşfetmek için Zirve Dağcılık Kulübü Uşak ve İzmir Şubeleri ile Manisa Anemon Dağcılık üyeleri tarafından gerçekleştirilen yürüyüş öncesi Sabah saatlerinde Mahalle Muhtarı İsmail Ekim tarafından kahvaltı verildi. Kahvaltının ardından yola çıkan Dağçılar, Milletvekilleri ve vatandaşlar yaklaşık 10 Km?lik kanyonların ve akarsuların bulunduğu vadiyi gezip macera ve eğlenceyi bir arada yaşadılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Zirve Dağcılık Uşak Şube Başkanı Rafet Gezer bu zamana kadar keşfedilmemiş olan Yelimere Kanyonlarını tanımıyoruz bu yerleri tanımak için böyle bir etkinlik düzenledik, yeni bir rota açmak istiyoruz inşallah bunu gerçekleştiririz, bu bölgeyi gezip doğayı tanımak istiyoruz amacımız doğayı korumak, halka doğayı tanıtmak ve doğaya çekmek tüm kulüplerimizi buraya davet ediyoruz dedi. Ak parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ise, buranın turizme kazandırılmasını istiyoruz dedi. Hasan Ören ise, bu güzel günde hem spor yapıyoruz hem burayı geziyoruz dedi.
 Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ, konuşmasında; ??Bugün cennet vatanımızın cennet köşelerinden birisi olan; ilçemiz Terziler Mahallesi Yelimere Kanyonumuzda yürüyüş yaptık. Keşfedilmemiş bir doğa harikası olan Kanyonumuzda ki yürüyüşte bizlere eşlik eden Zirve Dağcılık İzmir ve Uşak Kulüpleriyle Manisa Anemon Dağcılık Kulüplerine ilçemize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.? dedi.Haber Tarihi: 09.02.2015

HaberlerBelediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ ?12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy?u Anma Günü? dolayısıyla mesaj yayınladı.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

...

HER HAFTA BİR MAHALLE ZİYARETİ BUGÜN İLÇEMİZ YENİCE MAHALLESİNDE BAŞLADI.

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET MEMİŞ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

ŞUBAT 2015 AYI OLAGAN MECLİS TOPLANTISI 03/02/2015 GÜNÜ İLÇEMİZ ZIRAMAN MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Mart Ayı Meclis Toplantısı İlçemiz Selmenhacılar Mahallesinde yapıldı.

...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Serpil Çakır, Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ? ı makamında ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ esnaflarımızı ziyaret etti.

...

Belediye Başkanımız Sayın Ecz. Nurullah SAVAŞ Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret etti.

...

MART 2015 AYI OLAGAN MECLİS TOPLANTISI 03/03/2015 GÜNÜ İLÇEMİZ SELMENHACILAR MAHALLESİNDE YAPILACAK

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İRFAN AKARSU BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

SEL-MAN-DER YÖNETİM KURULU BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

EVİ YANAN VATANDAŞLARIMIZIN YARALARI SARILDI.

...

İlçemiz Hacıhaller Mahallesi Kilitli Parke Döşeme Çalışması bitiriliyor.

...

Yelimere gezisi sonra Belediye Başkanımız vatandaşlarımızı evinde ziyaret etti.

...