» Güncel  » Haberler

  

Zirve Dağcılık Uşak ve İzmir Şubeleri ile Anemon Dağcılık kulübü üye dağcılar İlçemiz Terziler Mahallesinde bulunan Yelimere kanyonunu yürüdü.
 
Zirve Dağcılık Uşak ve İzmir Şubeleri ile Anemon Dağcılık kulübü üye dağcılar İlçemiz Terziler Mahallesinde bulunan Yelimere kanyonunu yürüdü. Yürüyüşe ayrıca Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, CHP Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Sakine Öz, Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ siyasi partilerin Başkanları Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. Terziler Mahallesine ile bitişik olan kendine has özellikleri essiz doğa manzarasına sahip çok sarp yerde bulunan içinde mağaralarını da barındıran Yelimere Kanyonlarının yerini bilen sadece yöre avcıları ve çobanlar ardından şimdi artık tüm dünya duyacak. Çok sarp ve derin bir kanyonlar olmakla birlikte yöre halkı tarafından Yelimere kanyonları olarak adlandırılan bölge İlgi çekici doğal yapısı ile alternatif turizm için görülmeye değer yerlerden birisi olmaya adaydı. Kanyonları keşfetmek için Zirve Dağcılık Kulübü Uşak ve İzmir Şubeleri ile Manisa Anemon Dağcılık üyeleri tarafından gerçekleştirilen yürüyüş öncesi Sabah saatlerinde Mahalle Muhtarı İsmail Ekim tarafından kahvaltı verildi. Kahvaltının ardından yola çıkan Dağçılar, Milletvekilleri ve vatandaşlar yaklaşık 10 Km?lik kanyonların ve akarsuların bulunduğu vadiyi gezip macera ve eğlenceyi bir arada yaşadılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Zirve Dağcılık Uşak Şube Başkanı Rafet Gezer bu zamana kadar keşfedilmemiş olan Yelimere Kanyonlarını tanımıyoruz bu yerleri tanımak için böyle bir etkinlik düzenledik, yeni bir rota açmak istiyoruz inşallah bunu gerçekleştiririz, bu bölgeyi gezip doğayı tanımak istiyoruz amacımız doğayı korumak, halka doğayı tanıtmak ve doğaya çekmek tüm kulüplerimizi buraya davet ediyoruz dedi. Ak parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ise, buranın turizme kazandırılmasını istiyoruz dedi. Hasan Ören ise, bu güzel günde hem spor yapıyoruz hem burayı geziyoruz dedi.
 Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ, konuşmasında; ??Bugün cennet vatanımızın cennet köşelerinden birisi olan; ilçemiz Terziler Mahallesi Yelimere Kanyonumuzda yürüyüş yaptık. Keşfedilmemiş bir doğa harikası olan Kanyonumuzda ki yürüyüşte bizlere eşlik eden Zirve Dağcılık İzmir ve Uşak Kulüpleriyle Manisa Anemon Dağcılık Kulüplerine ilçemize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.? dedi.Haber Tarihi: 09.02.2015

HaberlerNİSAN 2015 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA KABAKLAR MAHALLESİNDE YAPILDI.

...

Emniyet Teşkilatı Belediye Başkanımızı makamında ziyaret Etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ" IN CUMA MESAJI

...

İlçemizde müzikseverlere fagot ve flüt ziyafeti.

...

Belediye Başkanımız şampiyon güreşçileri makamında kabul etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ?IN EROL AİLESİNE BAŞ SAĞLIGI MESAJI

...

Belediye Başkanımız şampiyon güreşçileri makamında kabul etti.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ECZ. NURULLAH SAVAŞ ŞEHİT MEZARINI ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZ. NURULLAH SAVAŞ ÇORTAK MAHALLESİNDEN HAYIRSEVER HACI ÖMER KAHRAMAN? IN EŞİ HACI NİMET KAHRAMAN? IN CENAZE NAMAZINA KATILDI.

...

Selendi Belediyesi""""nden İşçilerine Yüzde 25 Zam

...

İLÇEMİZDE NEVRUZ ŞENLİĞİ KUTLAMALARI YAPILDI.

...

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUSTAFA ENÖZ BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

...

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ IN 21 MART NEVRUZ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

...

Belediye Başkanımız Ecz. Nurullah SAVAŞ Her hafta bir mahalle ziyaretinin üçüncüsünü İlçemiz Beypınar Mahallesinde gerçekleştirdi.

...

ÇANAKKALE ZAFERİ"" NİN 100. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI.

...