» Güncel  » Haberler

  

Belediye Başkanımız Ecz. Sayın Nurullah SAVAŞ" ın basın açıklaması
 
          Bugün ilçemizde yayın yapan bir haber sitesinde kurumsal anlamda Manisa Büyükşehir Belediyesini ve Selendi Belediyesini, kişisel anlamda ise Belediye Başkanı olarak şahsımı hedef alan aslı dayanağı olmayan haberler yayınlandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım.
Burada iş makinelerinin belediye meclis üyesinin özel işlerinde gün boyu kullanıldığı iddia edilmekte ve resimler paylaşılmaktadır. Bahse konu olay kaba inşaatını Selendi Belediyesi olarak bizim başlattığımız Otogar, Belediye Binası, İş Merkezi, Zahire Pazarı Ve Açık Otoparkı kapsayan projemizin tamamlanması için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz ERGÜN? ün desteği ve katkılarıyla Büyükşehir imkânları kullanılarak çalışmalar başlatılmış ve yaklaşık 3 ay içerisinde projenin tamamlanması planlanmıştır. Projedeki çalışmaların henüz tamamlanamamış olması nedeni ile ilçemiz ve mahallelerinde hasat dönemi başlamış, halkımızda ürünlerin satışı için uygun bir zahire pazarı bulamamıştır. Selendi Belediyesi olarak üreticilerimizin mağdur olmaması için geçici olarak yaklaşık 200 m² lik bir alanda zahire pazarı alanı için çalışmalar başlatılmış olup,zahireci esnaflarımızın ise burada alımlarını devam etmelerini sağlamış bulunmaktayız.
Bu alanda çalışmalarımız devam ederken kilit parke döşeli alandan bizim çalışma yaptığımız alana doğru dökülen arpa, buğday vb. mahsullerin çalışmamızı engellememesi için iş makineleri ile düzenli bir şekilde geriye doğru toplanmasını sağladık ve iş makinelerimiz burada 2 farklı günde sadece 10 ar dakika çalışmıştır.
Bu arada haber sitesinde bahsi geçen zahire pazarına yapılan ziyarette, geçici olarak çalışma yaptığımız zahire pazarının resimlerde görüldüğü gibi sadece meclis üyemiz Şaban YILMAZ? a değil aynı zamanda Ayhan Köse ve Sezai DEMİR isimli esnaflarımızın da kullanmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Burada köylü vatandaşlarımızın ürünlerini teslim noktasında çekeceği sıkıntıda bizlerin değil halkın olan bu iş makinelerinin yine halkın hizmetinde kullanılmaya devam edeceğinin bilinmesini isterim.
Büyükşehir belediye başkanımızı tanımamak noktasında yazılan yazıyla ilgili olarak;bizim Manisa da  MHP li bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Sayın Cengiz ERGÜN? ün liderliğinde onunla yol arkadaşlığı yapmaktan ve Selendimize birlikte yapacağımız hizmetlerin heyecanını yaşamaktan dolayı  duyduğum  mutluluğu bir kez daha ifade etmek istiyorum.
Burada bu yıl Belediye Hizmet Binası, Kent Meydanı ve Yamaç Projesi, Pazaryeri ve Katlı Otopark, Gençlik Merkezi, Düğün Salonu, Çocuk Kulübü, Şerefiye Parkı, Çampınar Köprüsü, Eskin Köprüsü, 9 Adet Köyde Maski Tarafından Başlatılan Alt Yapı ( Su Kanalizasyon Şebeke) Çalışmaları, Sulama Göletleri, Sulama Enerji Hatları çalışmaları yaklaşık 10 trilyon tl asfalt çalışmaları ile 160 km lik yol döşemeye kavuşacak, Selendi Yüksekokul çalışmalarında Manisa Valilik Toprak Koruma Kurulundan çıkacak kararı bekliyoruz. Bunun akabinde Selendi de Celal Bayar Üniversitesine bağlı bir Yüksekokul yapımı çalışmaları ilk etapta başlatılacak, Bunlar Selendiyi ilgilendiren projelerden sadece bazıları, biz bunları düşünüyoruz. Bunları Cengiz başkanla istişare ediyoruz. Bizim siyasi ikballer için değil,  bize gösterilen teveccühün karşılığını vermenin çabasındayız.
Şahsi çıkarlar uğruna yalan yanlış haberlerle hizmet şevkimizin ve büyükşehirle kurduğumuz güzel dayanışmanın hiç bir gücün bozamayacağını, ülkemizde ve ilçemizde tarafsız ve doğruları yazan bir basın anlayışının her zaman yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımla sunarım.Haber Tarihi: 13.07.2015

HaberlerBaşkan DUMLUPINAR Selmanhacılar Mah.Ziyaret Etti

...

Ulaşım Daire Başkanı Üstün'den Başkan DUMLUPINAR'a Ziyaret

...

Muhtarlıklar Dairesi Bşk.ARSLAN'dan Başkan DUMLUPINAR'a ziyaret

...

Vali Yard.Köksal dan Başkan DUMLUPINAR'a ziyaret

...

Manisa Büyükşehir Genel Sekreteri YALÇINKAYA ziyareti

...

Ülkü Ocaklarından Başkan DUMLUPINAR'a ziyaret

...

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Karakuş’tan Başkan DUMLUPINAR’A Ziyaret

...

Başkan Dumlupınar Çamyayla Mahallesini Ziyaret Etti

...

Kaymakam İRDELP'ten Başkan DUMLUPINAR'a Ziyaret

...

Belediye Başkanımız Sayın Vet. Hekim Yasin Dumlupınar’ın 15 Temmuz mesajı

...

M.H.P Turgutlu İlçe Teşkilatı Ziyareti

...

Başkan Yardımcısı Ahmet Erol Çalışmaları İnceledi

...

M.H.P Selendi İlçe Teşkilatı Ziyareti

...

Yeni Kaymakama Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Belediye Başkanımız'dan Yeşil Mahalleye Ziyaret

...