» Güncel  » Haberler

  

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI YAPILDI
 

       İlk tören Hükümet konağı önünde yapıldı. Hükümet Konağı önündeki töreneİlçe protokolü, gaziler, şehit ve gazi yakınları,okul öğretmenleri,öğrencilerive vatandaşlar katıldı. Tören Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı.Selendi Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Selendi Belediye Başkanlığı adınaçelenkler sunuldu. İstiklal Marşı okunmasının ardından Hükümet Konağı önündekitören sona erdi.

     Törenin ikinci ayağı olan salon programı; Belediye Saray KapalıDüğün Salonunda yapıldı. Belediye Saray Düğün Salonundaki Programa İlçeProtokolü, Kurum Amirleri, İlçe Merkez İlkokul/Ortaokul ve Lise öğrencileri,idareciler, öğretmenler ile vatandaşlar katıldı. saygı duruşu ve İstiklal Marşıile  Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Çanakkale konulusinevizyon gösterisi sunuldu. Öğrenciler tarafından hazırlanan Oratoryosunumuna müteakip  Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceyegiren öğrencilere ödülleri verilmesiyle salondaki program sona erdi.

         Törenin üçüncü kısmı olan ÇanakkaleŞehitlerimizin aziz ruhlarına Belediye Başkanlığımızca Kuranı Kerim ve MevlüdüŞerif okutuldu.

          Daha sonraAziz Şehitlerimizi yadetmek için Belediye Başkanlığımızca; Hastane önünde veJandarma karşısında milletimize tavuklu pilav ve ayran ikramında bulunulmasınınardından program sona erdi?         Haber Tarihi: 21.03.2016

HaberlerSelendi'mizin Gururu Milli Gururumuz

...

Mahalle ziyaretlerimiz devam ediyor

...

Karşıova Mahallesi Kilit Parke Döşeme

...

Dünya Astsubaylar Günü

...

Başkan DUMLUPINAR Atatürk Büstü Açılışına Katıldı

...

Başkan DUMLUPINAR Şampiyon Sporcuları Ağırladı

...

Dünya Standartları Günü ve T.S.E.Hf

...

Selendi Belediye Spor Kulubü evinde galip geldi.

...

Ankara'nın Başkent Oluşu 13 EKİM 1923

...

Hafta Sonlarıda ziyaretlerimiz devam etti

...

Tavak Mahallesi aşevine kavuştu

...

Mahalle ziyaretlerimiz devam ediyor

...

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ziyareti

...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ekim 2018 Meclis Toplantısı

...

Milletvekilimiz İlçemizi Ziyaret etti

...