» Güncel  » Haberler

  

İlçemiz Pınarlar Mahallesinde bu yıl 16. Kiraz festivali düzenlendi.
 
Belediyemizce bu yıl 16?cisi düzenlenen Geleneksel Pınarlar Kiraz Festivali gerçekleştirildi. Gün boyunca etkinliklerin düzenlendiği festivale Manisa Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Mazlum NURLU ve Tur Yıldız BİÇER, İlçe Kaymakamı Hakan GÜNER, Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Pınarlar Mahallesi Şehit Savcı Ethem Ekim Okulunda düzenlenen etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başladı. Ardından protokol üyeleri festivalle ilgili konuşmalar yaptı. Kiraz festivalinde yarışmaya giren üreticilere derece üreticilere ödülleri verildi. Şehitler ruhuna okunan mevlit-i şerifin ardından iftar yemeğinin davetlilere ikram edilmesiyle devam etti.
Kirazın Kalitelisi Ödüllendirildi
Bu yıl 16?cisi düzenlenen Geleneksel Pınarlar Kiraz Festivali?nde kaliteli kiraz üreticileri de ödüllendirildi. Selendi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün denetiminde düzenlenen yarışmaya 29 kiraz üreticisi katıldı. Yarışmaya katılan 29 kiraz üreticisinden ilk 10?u altınla ödüllendirildi. 
Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Nurullah Savaş, Tütüne alternatif olarak üretilen kiraz ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Onun için Pınarlar halkımızı kutluyor ve bu festivalin gelenekselleşip bugünlere gelmesinde, her geçen yıl gittikçe artan bir coşkuyla kutlamasında ve mahallelerimize bir gelir kapısı açarak onlara öncülük eden Pınarlar Mahallesi Muhtarımız ve Muhtarlar Derneği Başkanımız Bekir SAĞDIÇa halkım adına şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşen programda emeği geçenlere ve Festival boyunca bizden sıcak ilgisini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Dedi.Haber Tarihi: 21.06.2016

HaberlerSelendi'mizin Gururu Milli Gururumuz

...

Mahalle ziyaretlerimiz devam ediyor

...

Karşıova Mahallesi Kilit Parke Döşeme

...

Dünya Astsubaylar Günü

...

Başkan DUMLUPINAR Atatürk Büstü Açılışına Katıldı

...

Başkan DUMLUPINAR Şampiyon Sporcuları Ağırladı

...

Dünya Standartları Günü ve T.S.E.Hf

...

Selendi Belediye Spor Kulubü evinde galip geldi.

...

Ankara'nın Başkent Oluşu 13 EKİM 1923

...

Hafta Sonlarıda ziyaretlerimiz devam etti

...

Tavak Mahallesi aşevine kavuştu

...

Mahalle ziyaretlerimiz devam ediyor

...

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ziyareti

...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ekim 2018 Meclis Toplantısı

...

Milletvekilimiz İlçemizi Ziyaret etti

...