» Başkan  » Başkanın Mesajı


3 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı. 07.09.2021

 Selendi´mizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu´nun 99. yıl dönümü 3 Eylül Kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında;

Hükümet Konağımız önünde gerçekleştirdiğimiz Kurtuluş Günü programlarımızın ardından, İlçe Jandarma Komutanlığımıza şükranlarımızı sunarak her biri bağımsızlık destanı yazacak geçmişe sahip olan, yaptıkları ile yaşadıkları dönemin ötesine geçmeyi başararak, milli ve manevi değerlerine olan yürekten bağlılıklarıyla tüm dünyaya güçlü bir birliktelik mesajı vermiş Gazilerimizle bir araya geldik.
Programlarımız kapsamında Yunan İşgaline karşı çarpışan Kuva-i Milliye Müfreze Komutanımız İhsan oğlu Mehmet Efe’nin kabrine ziyarette bulunarak, dualar ettik.
Daha sonra Vali Muzaffer Ecemiş Cirit sahamızda Cirit klüplerimizin gösteri maçlarında bir araya geldik.
Bütün klüplerimize ve sporcularımıza yakın ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür eder, kendileriyle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu belirtir; ata sporumuzun bugünlere gelmesinde ki emekleri için ve ilçemizi ulusal alanda daima en iyi yerlerde temsil ettikleri için şükranlarımı sunarım.
Bu duygu ve düşüncelerle;
Böyle bir ecdadın torunları olan bizlere düşen görev, ecdadımızın kutsal emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi millet şuuruyla korumak, daha kalkınmış ve müreffeh yarınlara taşımaktır.
Selendimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılını kutluyor, vatanı uğuruna fedakârca savaşan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyorum.
Eczacı Nurullah SAVAŞ
Selendi Belediye Başkanı