» Güncel  » Haberler

  

Selendi"nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yıldönümü ve Selendililer Günü ilçede çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Selendinin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü ve Selendililer Günü ilçede çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Kaymakam Yasin ORTAKCI, Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, MHP Manisa Milletvekili SÜMER ORAL, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Protokol üyelerinin halkın bayramını kutlamasının ardından temsili milis kuvvetlerinin şehre girişiyle atlılar, Kara Fatmayı canlandıran küçük bir kız çocuğunu kurtardı ve elindeki Türk Bayrağını göndere çekti. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan Belediye Başkanımız, 3 Eylül 1922 günü saat 11.45 sıralarında 5. süvari kolordu komutanı Fahrettin ALTAY yönetimindeki Türk ordusunun ilçeye girdiğini ve 27 Temmuz 1920 yılından beri işgal altındaki ilçeyi kurtardığını dile getirdi. Savaş, \"Bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları bize emanet bırakan şehitlerimiz için birlik ve beraberlik içinde, vatana sahip çıkmalıyız. Bu vesileyle kurtuluş bayramınızı kutluyorum\" dedi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından, Turgutlu Oğuzhan Mehteran Takımı da gösteri sundu. Garnizon Komutanlığına şükranların sunulmasının ardından tören sona erdi. Törenlerde yapılması planlanan cirit müsabakaları, halk oyunları ve toplu sünnet merasimi Şırnakın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerin dün gece 22.00da düzenlediği saldırıda şehit olan 10 asker için iptal edildi.

Selendinin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü ve Selendililer Günü ilçede çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Kaymakam Yasin ORTAKCI, Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan Tahir KESKİNDEMİR, Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, MHP Manisa Milletvekili SÜMER ORAL, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Protokol üyelerinin halkın bayramını kutlamasının ardından temsili milis kuvvetlerinin şehre girişiyle atlılar, Kara Fatmayı canlandıran küçük bir kız çocuğunu kurtardı ve elindeki Türk Bayrağını göndere çekti. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan Belediye Başkanımız, 3 Eylül 1922 günü saat 11.45 sıralarında 5. süvari kolordu komutanı Fahrettin ALTAY yönetimindeki Türk ordusunun ilçeye girdiğini ve 27 Temmuz 1920 yılından beri işgal altındaki ilçeyi kurtardığını dile getirdi. Savaş, \"Bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları bize emanet bırakan şehitlerimiz için birlik ve beraberlik içinde, vatana sahip çıkmalıyız. Bu vesileyle kurtuluş bayramınızı kutluyorum\" dedi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından, Turgutlu Oğuzhan Mehteran Takımı da gösteri sundu. Garnizon Komutanlığına şükranların sunulmasının ardından tören sona erdi. Törenlerde yapılması planlanan cirit müsabakaları, halk oyunları ve toplu sünnet merasimi Şırnakın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerin dün gece 22.00da düzenlediği saldırıda şehit olan 10 asker için iptal edildi.Haber Tarihi: 04.09.2012

Haberler1915 ÇANAKKALE ŞEHİTLİK GEZİCİ MÜZESİ İLÇEMİZDE
KÖY, MAHALLE MUHTARLARI VE VATANDAŞLARIN İSYANI
İLÇEMİZE GELEN TÜRKİYE GAZİLER VAKFINA AİT GEZİCİ MÜZE İLÇE PROTOKOLÜ TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ.
251.BİN DEV ÖĞRENCİ PROJESİ
BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BAYAN PERSONELLERİN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
BELEDİYEMİZ İTFAİYE AMİRLİĞİ YANGIN TATBİKATLARINA DEVAM EDİYOR
SELENDİ BELEDİYE SPOR KÜMEDE KALMAYI BAŞARDI
BELEDİYEMİZ HİZMET ARAÇLARINA UYDU TAKİP SİSTEMİ TAKTIRDI
Belediyemize Yeni Cenaze Yıkama Aracı alındı.
OKULLARDA SİVİL SAVUNMA TATBİKATI
BELEDİYE OTELİ YENİLENDİ
KARAYOLLARINDAN KAZAYA DAVETİYE
İLÇEMİZE SPORTS FİTNESS SALONU AÇILDI
Belediyemiz Şehiriçi Otubüsü yenilendi
Selendi Belediyesinin başlattığı uygulamayla semt pazarındaki esnafa ücretsiz çöp poşeti dağıtılıyor