» Güncel  » Haberler

  

OKULLARDA SİVİL SAVUNMA TATBİKATI

Selendi Belediyesine bağlı İtfaiye Amirliği ekipleri kent genelinde bulunan  okullarda düzenlediği yangın tatbikatlarına Selendi Anadolu Lisesi Okulunda devam etti. Öğrencilerin dikkatle izledikleri tatbikat okul bahçesinde gerçekleştirildi ve öğrencilere  okulda çıkabilecek yangın esnasında yapılacak işler anlatıldı. Tatbikat sırasında, okul bahçesinde yanan tahta parçalarını söndürme işlemi yapılarken, öğrencilere yangın tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi. Gerçeği aratmayan sahnelerle öğrenciler bir yangın tatbikatının uygulamalı olarak nasıl gerçekleştiğini görmüş oldular. Belediye Başkanı Ecz.Nurullah SAVAŞ okullardan gelen tatbikat taleplerini değerlendirdiklerini ifade ederek, \"Öğrenciler açısından bu tür tatbikatlar çok faydalı oluyor. Öğrenci kardeşlerimiz  bu tatbikatlar sayesinde uygulamalı olarak hayatlarında başlarına gelebilecek bu tür olaylarda nasıl davranacaklarını öğreniyorlar\" Ekiplerimiz bu tatbikatla şehrin en uzak noktasından en kısa sürede nasıl ulaşılır bunu uygulamalı olarak gösterdiler. Kısa bir zamanda olay yerine intikal eden araçlarımız gerek yangına müdahale gerekse kurtarma operasyonuyla başarı bir görüntü çizmişlerdir.

Selendi Belediyesine bağlı İtfaiye Amirliği ekipleri kent genelinde bulunan  okullarda düzenlediği yangın tatbikatlarına Selendi Anadolu Lisesi Okulunda devam etti. Öğrencilerin dikkatle izledikleri tatbikat okul bahçesinde gerçekleştirildi ve öğrencilere  okulda çıkabilecek yangın esnasında yapılacak işler anlatıldı. Tatbikat sırasında, okul bahçesinde yanan tahta parçalarını söndürme işlemi yapılarken, öğrencilere yangın tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi. Gerçeği aratmayan sahnelerle öğrenciler bir yangın tatbikatının uygulamalı olarak nasıl gerçekleştiğini görmüş oldular. Belediye Başkanı Ecz.Nurullah SAVAŞ okullardan gelen tatbikat taleplerini değerlendirdiklerini ifade ederek, \"Öğrenciler açısından bu tür tatbikatlar çok faydalı oluyor. Öğrenci kardeşlerimiz  bu tatbikatlar sayesinde uygulamalı olarak hayatlarında başlarına gelebilecek bu tür olaylarda nasıl davranacaklarını öğreniyorlar\" Ekiplerimiz bu tatbikatla şehrin en uzak noktasından en kısa sürede nasıl ulaşılır bunu uygulamalı olarak gösterdiler. Kısa bir zamanda olay yerine intikal eden araçlarımız gerek yangına müdahale gerekse kurtarma operasyonuyla başarı bir görüntü çizmişlerdir.Haber Tarihi: 27.02.2013

HaberlerMAYIS 2013 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.
Turgutlu Selendiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yöneticileri Belediye Başkanımızı makamında ziyaret etti.
İlçemiz Merkez Mahalleleri Arsa m2 birim değerleri belirlendi.
ÇANAKKALE GEZİSİNİN BİRİNCİ TURU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemizde coşkuyla kutlandı.
Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye hoparlöründen şiir okumaya devam ediyor.
Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı belediye hoparlöründen şiir okuyarak kutlamaya başladı.
ÇANAKKALE GEZİSİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
SELENDİ BELEDİYESİ ÇALIŞMA SEZONUNU AÇTI.
KARŞIOVA MAHALLESİ CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU ÖNÜNDEKİ YOLUN KİLİT PARKE DÖŞEMESİ YAPILIYOR
ŞEREFİYE MAHALLESİ YENİ MÜFTÜLÜK SİTESİ CADDESİNDE KİLİT PARKE TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMASI İÇİN YOL SÖKÜMÜ YAPILDI.
İLÇEMİZİN ÜÇ EYLÜL ŞEHİR STADI YENİLENİYOR
İLÇEMİZİN ATATÜRK CADDESİ KÜLTÜR VE SEVGİ YOLU ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI.