» Güncel  » Haberler

  

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ECZACI NURULLAH SAVAŞ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BAYAN PERSONELLERİN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

    Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah SAVAŞ 8 Mart Dünya Kadınlar günü\r\nnedeniyle Belediyemizde görev yapan bayan personellerin Kadınlar gününü\r\nkutlayarak personele çiçek takdim etti.

\r\n\r\n

       Belediye\r\nBaşkanı Nurullah SAVAŞ Yaptığı konuşmasında ?Türk Milletinin toplum ve aile\r\nhayatında kadının çok önemli yeri olduğunu ifade etti. Başkan SAVAŞ \" İnsanlık tarihi boyunca,\r\nyeryüzünde hayatın sürekliliğinin vazgeçilmez ana unsurlarından biri kadın\r\nolmuştur. Kadın, günlük hayatın devamında çok büyük sorunlar üstlenmesine\r\nkarşın, son yüzyıla gelinceye kadar tüm toplumlarda ekonomik, sosyal, siyasal,\r\nkültürel tüm yapılarda erkekler egemen olmuş, kadınlar toplumsal yaşamda hak\r\nettikleri yeri alamamışlardır. Bu eşitsizliğin ortadan kaldırılması yönünde\r\nbüyük bir mücadelenin başlangıcı olarak her yıl kutlanmakta olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bütün kadınların toplumda layık oldukları\r\nsaygın yeri alması, her alanda hak ettikleri gerçek statüye kavuşmaları,\r\nhaklarına sahip çıkmaları ve sorunlarına çözüm bulunması bakımından\r\nönemlidir.\" Ayrıca, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, \"Ey Kahraman\r\nTürk kadını, Sen ayaklar altında ezilmeye değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye\r\nlayıksın\" sözü ile Kadınlarımıza daha fazla değer verilmesi gerektiğine\r\nişaret etmiştir. Kadınların, toplumsal hayatla bütünleşmeleri, toplumun\r\nişleyişine, gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin bir şekilde katkıda\r\nbulunmaları, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, ekonomik hayat içinde\r\nyerlerini almaları, sosyal güvencelerinin sağlanması, Sosyal, Kültürel ve\r\nSiyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları, sadece kadınlar için değil,\r\ntoplumun tamamı için önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerimle, Ülkemizin geleceği\r\niçin emek veren, Fedakar Türk Kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten\r\nduygularımla kutlar, Sevgi ve Saygılarımı sunarım\" dedi.

    Belediye Başkanımız Eczacı Nurullah SAVAŞ 8 Mart Dünya Kadınlar günü\r\nnedeniyle Belediyemizde görev yapan bayan personellerin Kadınlar gününü\r\nkutlayarak personele çiçek takdim etti.

\r\n\r\n

       Belediye\r\nBaşkanı Nurullah SAVAŞ Yaptığı konuşmasında ?Türk Milletinin toplum ve aile\r\nhayatında kadının çok önemli yeri olduğunu ifade etti. Başkan SAVAŞ \" İnsanlık tarihi boyunca,\r\nyeryüzünde hayatın sürekliliğinin vazgeçilmez ana unsurlarından biri kadın\r\nolmuştur. Kadın, günlük hayatın devamında çok büyük sorunlar üstlenmesine\r\nkarşın, son yüzyıla gelinceye kadar tüm toplumlarda ekonomik, sosyal, siyasal,\r\nkültürel tüm yapılarda erkekler egemen olmuş, kadınlar toplumsal yaşamda hak\r\nettikleri yeri alamamışlardır. Bu eşitsizliğin ortadan kaldırılması yönünde\r\nbüyük bir mücadelenin başlangıcı olarak her yıl kutlanmakta olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bütün kadınların toplumda layık oldukları\r\nsaygın yeri alması, her alanda hak ettikleri gerçek statüye kavuşmaları,\r\nhaklarına sahip çıkmaları ve sorunlarına çözüm bulunması bakımından\r\nönemlidir.\" Ayrıca, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, \"Ey Kahraman\r\nTürk kadını, Sen ayaklar altında ezilmeye değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye\r\nlayıksın\" sözü ile Kadınlarımıza daha fazla değer verilmesi gerektiğine\r\nişaret etmiştir. Kadınların, toplumsal hayatla bütünleşmeleri, toplumun\r\nişleyişine, gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin bir şekilde katkıda\r\nbulunmaları, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, ekonomik hayat içinde\r\nyerlerini almaları, sosyal güvencelerinin sağlanması, Sosyal, Kültürel ve\r\nSiyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları, sadece kadınlar için değil,\r\ntoplumun tamamı için önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerimle, Ülkemizin geleceği\r\niçin emek veren, Fedakar Türk Kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten\r\nduygularımla kutlar, Sevgi ve Saygılarımı sunarım\" dedi.Haber Tarihi: 07.03.2013

HaberlerMAYIS 2013 AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ECZACI NURULLAH SAVAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.
Turgutlu Selendiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yöneticileri Belediye Başkanımızı makamında ziyaret etti.
İlçemiz Merkez Mahalleleri Arsa m2 birim değerleri belirlendi.
ÇANAKKALE GEZİSİNİN BİRİNCİ TURU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemizde coşkuyla kutlandı.
Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Nurullah SAVAŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye hoparlöründen şiir okumaya devam ediyor.
Öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı belediye hoparlöründen şiir okuyarak kutlamaya başladı.
ÇANAKKALE GEZİSİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
Belediye Başkanımız Nurullah SAVAŞ, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
SELENDİ BELEDİYESİ ÇALIŞMA SEZONUNU AÇTI.
KARŞIOVA MAHALLESİ CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU ÖNÜNDEKİ YOLUN KİLİT PARKE DÖŞEMESİ YAPILIYOR
ŞEREFİYE MAHALLESİ YENİ MÜFTÜLÜK SİTESİ CADDESİNDE KİLİT PARKE TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMASI İÇİN YOL SÖKÜMÜ YAPILDI.
İLÇEMİZİN ÜÇ EYLÜL ŞEHİR STADI YENİLENİYOR
İLÇEMİZİN ATATÜRK CADDESİ KÜLTÜR VE SEVGİ YOLU ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI.