3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in gayretleriyle 3 Mayıs 1944 tarihinden itibaren 3 Mayıs tarihi Türkçüler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.
Türk milletinin maddi ve manevi varlı
ğına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarihin 76. yıldönümünü kutluyorum.
3 Mayıs’ı kavramak, Türk’ün çilesi ba
şta olmak üzere, Türk tarihini ve Türk Dünyasını doğru anlamaktır. 3 Mayıs’ı anlamak, geçmişten ders alıp Türk Milleti’nin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmanın önemini kavramak demektir. Türk Milliyetçileri her zaman, Türk Milletinin birliğinin, beraberliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima olmaya da devam edecektir.
Türk Milliyetçileri, ma
ğdur olmuşlar, sıkıntıya düşşler, ama hiçbir zaman mağlup olmamışlardır.

“Ben her
şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim.” Sözleriyle Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği, “3 Mayıs, bir bayram değildir. Milli şuurun ayaklanmasıdır.” Diyen Atsız’ın yazdığı, Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in Türkçülük meşalesini yaktığı bu davada, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinde ömrümüzün sonuna kadar mücadelemiz sürecektir.

Bu duygu ve dü
şüncelerle onların yaktığı Türkçülük meşalesinin asırlar boyunca sönmeden, gelecek nesillere aynı azim ve kararlılıkla aktarılması gerektiği düşüncesiyle; Türk Dünyası'nın 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü kutluyorum.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

 

3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlu Olsun.

Eczacı Nurullah SAVAŞ

Selendi Belediye Başkanı